ژوهانسبورگ

Johannesburg

مشخصات شاخص

جمعیت: ۴٬۴۳۴٬۸۲۷ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۱۱
ساعت:

شرح

بزرگترین شهر کشور آفریقای جنوبی شهر ژوهانسبورگ است که به شهر طلا شهرت دارد زیرا معادن بزرگی از طلا را در خود جای داده است. این شهر پایتخت اقتصادی و صنعتی کشور آفریقای جنوبی و همچنین مرکز استان گائوتنگ، ثروتمندترین استان این کشور است. با ایلیا گشت همراه شوید تا با شهر طلا آشنا شوید.

معرفی شهر ژوهانسبورگ

ژوهانسبورگ یکی از ۵۰ شهر بزرگ دنیاست و بزرگترین شهری است که هیچ رودخانه، دریاچه یا ساحل دریا ندارد. این شهر پر از موزه‌ها، پارک‌ها، گالری‌ها و معدن‌های طلاست و در کمتر از یک قرن از یک کمپ کوچک به یک شهر بزرگ تبدیل شده است.
برگزاری مسابقات جام جهانی در سال ۲۰۱۰ در این کشور سبب گشته عده زیادی برای سفر به این شهر بیایند.

اقتصاد

شهر ژوهانسبورگ از گذشته شهر ثروتمندی بوده است زیرا خاکش به علت وجود معادن طلا بسیار با ارزش است و باعث شده که از اقتصادی قوی برخوردار شود. صنایع دستی، صنایع چوبی، الماس، طلا و جواهر در این شهر داد و ستد بسیاری دارند.

آب و هوا

شهر ژوهانسبورگ آب و هوایی آفتابی دارد. تابستان‌های این شهر روزهایی گرم و عصرهایی نسبتاً خنک و معمولاً همراه با رعد و برق است. زمستان‌های این شهر نیز روزهایی آفتابی و خشک داشته و شب‌هایش نسبتاً سرد هستند. 

بهترین زمان سفر

توریستی‌ترین فصل این شهر، فصل تابستان است و مسافرین زیادی هوای گرم تابستان را برای سفر به ژوهانسبورگ انتخاب می‌کنند. اما ماه‌های مارس، آپریل و می آب و هوای این شهر گرم بوده و با توجه به اینکه مسافرین نیز این شهر را ترک کرده‌اند، قیمت‌ها و هزینه‌های اقامت در آن کاهش پیدا می‌کند. فاصله بین ماه های سپتامبر تا نوامبر نیز  آب و هوا خوشایند بوده و با توجه به اینکه گردشگران به این شهر هجوم نیاورده‌اند، می‌توان اقامت‌گاه‌هایی با قیمت مناسب پیدا کرد. اما اگر به دنبال آب و هوایی نسبتاً خنک‌تر و پایین‌ترین قیمت‌ها هستید، فصل زمستان بهترین زمان برای سفر شما می‌تواند باشد.

هتل‌ها