هانگژو | Hangzhou

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۸٬۸۴۴٬۴۰۰
پیش شماره تلفن: ۵۷۱(۸۶)+
ساعت:

شرح

در شرق کشور چین، و در مرکز استان ژجیانگ شهری توریستی با جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیری به‌نام هانگژو قرار گرفته است. دریاچه غربی که معروفترین گردشگاه طبیعی این شهر می‌باشد، در مرکز شهر واقع شده است. از نظر مارکوپولو، توریست معروف ایتالیایی، در دوران سلسله یوآن “Yuan” این شهر باشکوه‌ترین و جذاب‌ترین شهر جهان محسوب می‌شده است. با ایلیا گشت همراه شوید تا این شهر زیبا را بیشتر بشناسیم.

معرفی شهر هانگژو

هانگژو که مرکز ایالت ژجیانگ است، از نظر اقتصادی جایگاه دوم را در چین به خود اختصاص داده و مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استان ژجیانگ است.  این شهر حدود 200 کیلومتر از شانگهای فاصله دارد، البته از طریق بزرگ‌راه‌ها در کمتر از 2 ساعت می‌توانید به آنجا برسید. از لحاظ لجستیک منطقه‌ای، این شهر اهمیت خاصی برای چین دارد. هانگژو شهر دریاچه‌هاست و با فاصله گرفتن از شانگهای صنعتی، در این نقطه‌‌ی بکر می‌توانید به دامان طبیعت بازگردید.

اقتصاد

از سال 1992 میلادی اقتصاد این شهر به سرعت روبه رشد و توسعه است. کشاورزی، نورپردازی، نساجی و الیاف مصنوعی از صنایع بسیار مهم آن می‌باشند. از محصولات آن نیز می‌توان به ابریشم چین، چای و نشاسته نیلوفر آبی اشاره نمود هرچند معروفترین و مهمترین محصول این شهر پارچه‌های اطلسی ابریشمی است. به همین دلیل یک شهر صنعتی مهم تلقی می‌شود. البته در سال‌های اخیر، رونق بی سابقه‌ی صنعت توریسم نیز باعث شده سالانه 20 میلیون گردشگر به این منطقه جذب شوند.

مراکز خرید

در خیابان شينگ هفانگ (Qinghefang) مراکز خرید تاریخی شهر را خواهید دید. همچنین بازار ابريشم آن در تقاطع خيابانهاي فنگ شي (Fengqi) و تيوچانگ (Tiyuchang) واقع شده است. خيابان يان آن (Yanan) ، خيابان ولين (Wulin) ، بازار شب و بازار پوشاك سي جي شينگ (Sijiqing) از دیگر مراکز خرید این شهر تاریخی هستند.

دریاچه غربی

هرچند 36 دریاچه West یا دریاچه غربی دیگر در چین وجود دارد، اما در بیشتر مواقع منظور همین دریاچه غربی یا دریاچه West شهر هانگژو است. “بهشت روی زمین” نامی است که به این دریاچه بی‌نظیر و فوق‌العاده زیبا داده‌اند.

آب و هوا

متوسط دمای سال این شهر 16.5 درجه سانتی‌گراد است. با این‌حال در طول سال این شهر باران‌های بسیاری را به خود می‌بیند. 1141 میلیمتر بارش سالانه و 1765 ساعت در طول سال هانگژو آفتابی می‌باشد. در ماه‌های آگوست و سپتامبر، گه‌گاه توفان‌های شدیدی را تجربه می‌کند و ژوئن و سپتامبر بارانی‌ترین ماه‌های آن هستند. با این وجود پاییز بهترین و جذابترین فصل سفر برای رفتن به هانگژو است.

دیدنی‌ها