حمامت | Hammamet

مشخصات شاخص

جمعیت: ۹۷,۵۷۹
پیش شماره تلفن: ۲۱۶+
ساعت:

شرح

حمامت شهری در تونس است. به لطف سواحل آن ، یک مکان محبوب برای شنا و ورزش های آبی است و مقصد اصلی توریستی در تونس است. در بخش جنوب شرقی Cap Bon واقع شده است و بخشی از فرمانداری Nabeul است. تعداد گزارش شده از ساکنان بین 100000 تا 400000 نفر متغیر است و به دلیل ورود گردشگران به تابستان ، جمعیت چهار برابر می شود. این به ویژه برای یاس شناخته می شود ، که نام اصلی تفرجگاه گردشگری یاسمین همت است. در سرتاسر حمامات ، سوغاتی تهیه شده از گل یاس یافت می شود. در حالی که مهاجران از منطقه جنوبی کشور برای یافتن شغل به آنجا می آیند ، حومه ساخته می شوند. این شهر به عنوان یک مقصد توریستی محبوب ، از نظر اقتصادی برای تونس از اهمیت اقتصادی برخوردار است. کنفرانس جهانی پیشاهنگی سال 2005 دراین شهربرگزار شد.

 در قرن اول ، یک شهرک وجود داشت که به آن Pupput معروف بود. این شهر در حومه حمامت بود که در قرن 2 به مستعمره روم تبدیل شد. در قرن سیزدهم ، دیوارهای اطراف شهر ساخته شده و مدینه هامامت در قرن 15 ساخته شده است. سپس تحت حکومت اسپانیا و ترکیه قرار گرفت. در سال 1601 هدف حمله موفقیت آمیز اسپانیایی ها قرار گرفت. در آن زمان نام اسپانیایی آن مکان ” La Mahometa” بود. آلونسو د کنترراس در زندگی نامه خود شرکت کرده و داستان را بازگو می کند. سیصد نفر از مردان ، هفتصد زندانی را گرفتند ، که بیشتر آنها زن و کودک بودند زیرا بیشتر مردان این شهر فرار کرده بودند.

در 14 اوت 1605 حمله اسپانیایی دیگری رخ داد که در آن Contreras نیز شرکت کرد اما این بار نتیجه برای مهاجمان فاجعه بار بود. این شش شلیک ، چهار مالت ، شش مأموریت از اسپانیایی و سایر نیروهای مسیحی با سیلی انجام گرفت. تصرف اولیه حمامت موفقیت آمیز بود زیرا اسپانیایی ها موفق به بالا رفتن از دیوارها و باز کردن دروازه ها شدند اما پس از آن یک تماس غیر منتظره برای عقب نشینی وجود داشت ، بعداً نمی توان مشخص کرد که از کجا یا چگونه سرچشمه گرفته است.

 در سردرگمی ، عقب نشینی دچار بی نظمی شد و اسپانیایی ها توسط تعداد بسیار کمتری از مورها در ساحل قتل عام شدند. 1200 مرد در ساحل جمع شده بودند که سعی می کردند به کشتی های خود بازگردند اما باد تغییر کرده بود و شرایط دشوار بود. رهبر اعزامی ، آدلانتادو دی کاستلا ، هنگام تلاش برای شنا کردن به کشتی های اسپانیایی ، جان خود را از دست داد و چون کاپیتان مسئول اسکیت خود فرار کرد و خواستار کمکش را نادیده گرفت. آن کاپیتان بعداً در دادگاه نظامی شد و وقتی مشخص شد که وی به اعدام محکوم می شود ، برادر خود او را مسموم کرد. در جنگ جهانی دوم ، به یکی از مقرهای ژنرال نازی اروین رومل تبدیل شد.