گویلین (Guilin)

مشخصات شاخص

کشور: چین
جمعیت: ۴,۷۴۷,۹۶۳
پیش شماره تلفن: ۷۷۳(۸۶)+
ساعت:

شرح

گویلین شهر افسانه‌ای و زیبای کشور چند هزار ساله چین که با تاریخ کهن و زیبایی‌های بکر و دست نخورده‌اش، جذابیتی بسیار فراتر از دیوار بزرگ این کشور یافته است. برای تمام کسانی که به دنبال سفر به مناطق بکر و منحصر به فرد هستند، قطعا گویلین چین، می‌تواند اولین انتخاب آن‌ها باشد. طبیعت فوق‌العاده زیبا، زمین‌های سرسبز برنج کاری شده، رودهای جاری و خروشان چند صد ساله، دریاچه‌های شگفت‌انگیز، صخره‌هایی با شکل‌هایی عجیب همگی باعث شده که محیط این شهر بیشتر شبیه نقاشی‌های رویایی باشد تا واقعیتی انکار ناپذیر. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر زیبای رویایی پرداخته است، با ما همراه شوید. 

معرفی شهر گویلین 

گویلین که به معنای جنگل زیتون شیرین است، از 314 سال قبل از میلاد مسیح، در امتداد رودخانه زیبای لی به عنوان روستایی کوچک به وجود آمد. نام آن از عطر عصاره‌های خوشبویی که درختان جنگل انبوه آن، در هوا می‌پراکنند گرفته شده است. در معنای دیگر به جنگل گل‌های رنگارنگ نیز شهرت دارد که به وجود گونه‌های مختلف گیاهی آن اشاره می‌کند. جالب است بدانید که قبل از تشکیل سلسله چین، مردم این منطقه با مردم کشور بایو متهد بودند و 314 سال قبل از میلاد مسیح، این مکان را برای سکونت انتخاب نمودند. سپس در طول مبارزات سلسله چین از سال 221 تا 207 قبل از میلاد، اولین حکومت اداری در این منطقه تاسیس شد. امروزه این شهر به مقصد اصلی گردشگری در استان گوانژی چین تبدیل شده است.

اقتصاد

تولید ناخالص داخلی این شهر در سال 2009 چیزی حدود 2858 دلار امریکا بوده است. جایگاه آن در بین 659 شهر چین، 125 است. محصولات اصلی کشاورزی آن شامل پرتغال تابستانی، گینگو، ماهیتا خرمالو، گریپ فروت چینی، پرتغال چینی و لوبیا است. کاندوم، کالاهای دارویی، لاستیک، ماشین آلات، کود، ابریشم، عطر، شراب، چای، دارچین، داروهای گیاهی صنایع تولیدی عمده این شهر محسوب می‌شوند.

گردشگری

نمایش سانجی لیو، خیابان غربی یانگشو، تپه خرطوم فیل، رودخانه لی، رودخانه یولونگ، شالیزارهای پلکانی لانگجی، پارک شانگری لا، غار نی فلوت و قایق سواری با قایق‌های کروز تنها بخشی از جاذبه‌‌های توریستی این شهر رویایی هستند. 

آب و هوا 

آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب با زمستان‌های کوتاه و ملایم و تابستان‌های گرم و شرجی از مشخصه‌های اقلیمی گویلین است. در پاییز هوا آفتابی و خشک و در بهار معمولا بارانی و شرجی است. 

دیدنی‌ها