دوبرونیک

Dubrovnik

درباره شهر

شهری در دریای آدریاتیک در جنوب کرواسی است. این شهر یکی از برجسته ترین مناطق توریستی در دریای مدیترانه ، یک بندر و مرکز شهر دوبرونیک – نرتوا است.و در سال 1979 ، شهر دوبرونیک به لیست یونسکو از میراث جهانی پیوست.رونق این شهر از لحاظ تاریخی مبتنی بر تجارت دریایی بود. به عنوان پایتخت جمهوری دریایی راگوسا ، به ویژه در سده های 15 و 16th ، به ویژه پایتخت دریایی و دیپلماسی ماهر ، به سطح بالایی از پیشرفت دست یافت. او نام های دوبرونیک و راگوسا را ​​به مدت چندین قرن با هم زندگی می کرد.

راگوسا ، که حداقل از قرن دهم به شکلهای مختلفی به ثبت رسیده ، تا سال 1808 به عنوان رسمی جمهوری راگوسا باقی مانده است ، و از شهر درون پادشاهی Dalmatia تا سال 1918 ، در حالی که دوبرونیک ، که برای اولین بار در اواخر قرن دوازدهم ثبت شده بود.نام دوبرونیک از شهر Adriatic برای اولین بار در منشور بان Kulin ثبت شده است.

تاریخچه شهر

پس از سقوط پادشاهی شترمرغ ، این شهر تحت حمایت امپراتوری بیزانس قرار گرفت. دوبرونیک در آن قرون وسطی جمعیت رومی داشت. در سده های دوازدهم و سیزدهم میلادی ، دوبرونیک به یک جمهوری واقعاً الیگارشی تبدیل شد و با تبدیل شدن به یک پایگاه تجاری برای دولت رو به رشد و مرفه صربستان ، خصوصاً پس از امضای پیمان با استفان اول تاج ، از این مزیت بهره مند شد. پس از جنگهای صلیبی ، دوبرونیک تحت حاکمیت ونیزقرار گرفت ، که مؤسسات خود را به شهر Dalmatian می داد.

در سال 1240 ، راگوسا جزیره لاتووو را از استیفن اورو اول پادشاه صربستان که به عنوان حاکم بخش هایی از هوم دارای حق جزیره بود خریداری کرد. پس از آتش سوزی که در شب 16 اوت 1296 بیشتر شهر را ویران کرد ، یک نقشه شهری جدید تدوین شد. با پیمان صلح زادار در سال 1358 ، دوبرونیک به عنوان یک کشور واسط پادشاهی مجارستان به استقلال نسبی دست یافت.

زبان رسمی تا سال 1472 لاتین بود. زبانی که اکثر مردم از آن صحبت می کردند ، کرواتی بود ، که معمولاً در اسناد تاریخی دوبرونیک به سادگی به عنوان “اسلاویایی” یاد می شد. [45] باستان شناسان همچنین لوح های Glagolitic قرون وسطایی را در نزدیکی Dubrovnik ، مانند کتیبه یوپا Dubrovačka ، کشف کرده اند و این نشان می دهد که اسکریپت گلاگولیتیک نیز احتمالاً زمانی در این شهر مورد استفاده قرار گرفته است.

آب و هوا دوبرونیک

دوبرونیک در طبقه بندی آب و هوا Köppen دارای آب و هوای مرطوب حاشیه ای نیمه گرمسیری و مدیترانه ای است ، زیرا تنها یک ماه تابستان کمتر از 40 میلی متر بارندگی دارد و از طبقه بندی آن به عنوان نیمه گرمسیری یا مرطوب مدیترانه صرفاً جلوگیری می کند. دوبرونیک تابستانهای گرم ، گل آلود ، تابستانهای خشک و معتدل و زمستانهای معتدل و خنک دارد. باد بورا در بین اکتبر تا آوریل ، سواحل دریای آدریاتیک را فرا می گیرد و شرایط رعد و برق در تمام سال ، حتی در تابستان ، هنگام قطع روزهای گرم و آفتابی رایج است.

بسته به منطقه یا منطقه ، دمای هوا می تواند کمی متفاوت باشد. به طور معمول ، در ماه ژوئیه و آگوست دمای هوا حداکثر به 28 درجه سانتیگراد و در شب کاهش به حدود 23 درجه سانتیگراد می رسد. در بهار و پاییز حداکثر دما بین 20 درجه سانتیگراد و 28 درجه سانتیگراد است. زمستان در خنکترین ماه های هر شهر کرواسی است و دمای هوا در طول روز در حدود 13 درجه سانتی گراد است. بارش برف در دوبرونیک بسیار نادر است.

مشخصات شهر

کشور: کرواسی

موقعیت