کیپ تاون | Cape Town

مشخصات شاخص

جمعیت: ۳,۷۴۰,۰۲۶ نفر
پیش شماره تلفن: ۲۷ (۰)۲۱+
ساعت:

شرح

دومین شهر پرجمعیت کشور آفریقای جنوبی بعد از ژوهانسبورگ، شهر کیپ تاون است که محبوبترین مقصد جهانگردان در قاره آفریقا است. این شهر پایتخت استان کیپ غربی می‌باشد و ساختمان پارلمان آفریقای جنوبی نیز در آن قرار دارد. با ایلیاگشت همراه شوید.

معرفی شهر کیپ تاون

شهر کیپ‌ تاون به دلیل ایمنی، کیفیت بالای آب، امکانات مناسب سواحل و پاکیزگی نشان پرچم آبی‌رنگ بنیاد آموزش محیط‌ زیست را دریافت کرده است. این نشان در دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی به سواحل کیپ‌ تاون اهدا شد. این شهر، اولین شهر خارج از اتحادیه اروپا است که مفتخر به دریافت این نشان شده است. همچنین این شهر یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2010 فوتبال در آفریقای جنوبی بود.

جغرافیا

شهر کیپ‌ تاون در کنار کوه و خلیج کبود رنگ تیبل قرار گرفته و یکی از زیباترین شهرهای آفریقای جنوبی است و سالانه هزاران گردشگر را به این کشور می‌کشاند. خلیج تیبل یکی از معروف‌ترین خلیج‌های کشور آفریقای جنوبی است که خوک‌های آبی و کوسه‌های سفیدش شهرت جهانی دارند.

گردشگری

این شهر ساحلی محبوب، در سال ۲۰۱۴ از طرف روزنامه نیویورک‌تایمز به‌ عنوان بهترین مکان برای بازدید انتخاب شد و در همین سال نیز جوایز متعددی را از طرف بسیاری از مجامع بین المللی دریافت کرد. این شهر به‌عنوان زیباترین شهر جهان در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، همچنین در نشریه تریپ ادوایزر، مسافران و توریست‌ها کیپ‌تاون را به‌عنوان بهترین شهر برای گذراندن تعطیلات انتخاب کردند.

 

تاریخچه

کیپ‌ تاون در طول تاریخ بارها در معرض تجاوز کشورهای دیگر قرار گرفته است، اما درنهایت استقلالش را حفظ کرده و امروز به یکی از زیباترین شهرهای کشور آفریقای جنوبی تبدیل شده است. کیپ‌ تاون برای اولین بار در سال ۱۶۵۲ مستعمره شد. این شهر در سال ۱۷۹۵ تحت استعمار انگلیس قرار گرفت و در سال ۱۸۰۳ هلند این شهر را استعمار کرد؛ سرانجام در دهه ۱۹۰۰ آفریقای جنوبی توانست استقلال کیپ‌ تاون را به دست بیاورد.

هتل‌ها