بدروم

درباره شهر

در کشور ترکیه در استان موغله شهری به‌نام بُدروم یا بودروم واقع شده است. این شهر دارای جاذبه‌ های توریستی زیادی است اما معروفترین آنها آرامگاه هالیکارناسوس می‌باشد که از جمله عجایب هفتگانه جهان نیز به‌شمار می‌رود. بعد از آن، آمفی تئاتر هالیکارناسوس، دروازه میندوس یادگاری از دوره هخامنشی، قلعه بدروم و موزه باستان‌شناسی زیرآب از مهمترین آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شوند. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر می‌پردازد.

معرفی شهر بدروم

بدروم که در کنار قلعه‌ای قدیمی و به سبک مصری ساخته شده، جزو قدیمی‌ ترین شهرهای منطقه به حساب می‌ آید. این شهر با پنج‌ هزار سال قدمت، آثاری از چندین تمدن را در خود جای داده اما همچنان پر نشاط به حیات خود ادامه می‌ دهد. شما با قدم زدن در کوچه‌های تنگ و باریک در کنار خانه‌ های سفید رنگ، شنا کردن در دریایی عمیق ولی فوق‌العاده تمیز، و گذراندن شبی پر از هیجان و تفریح، همراه با موسیقی‌ای دلپذیر، حتما از اقامت در آن لذت خواهید برد.

تاریخچه

این شهر در واقع زادگاه هرودوت، باستان‌ شناس و تاریخ نویس مشهور سال 444 پیش از میلاد که نخستین تاریخ نگار یونانی زبان بود، می‌باشد. همچنین مقبره پادشاه ماسولوس که در قرن 4 قبل از میلاد می‌زیسته نیز در آنجا قرار دارد.

رزرو تور بدروم لحظه آخری و ارزان با بهترین قیمت و امکانات

اقتصاد

گردشگری یکی از راه‌های مهم درآمدزایی این شهر است. طرفداران موج‌ سواری و قایق‌ رانی، قطعا این مکان را بسیار مناسب برای تفریح و هیجان‌ پردازی‌ های خود خواهند یافت. مشتاقان شب زنده داری با زیبایی محو کننده بنادر بکر، دریایی مانند شیشه و سواحل شنی و ماسه ای بی نظیر خاطرات بیاد ماندنی از این شهر با خود به ارمغان خواهند برد.

جغرافیا

این شهر در کنار ساحل دریای اژه و در جنوب غربی ترکیه واقع شده است.

آب و هوا

بدروم دارای تابستان‌هایی خشک و گرم و زمستان‌هایی معتدل و بارانی است. اما در تابستان‌ها وزش دایمی نسیمی خنک از سمت دریای اژه، از گرمی این فصل می‌کاهد.

ایلیا گشت معتبرترین سامانه رزرواسیون تورهای داخلی و خارجی

مشخصات شهر

کشور: ترکیه