جزیره زیبای بالی

Bali

مشخصات شاخص

کشور: اندونزی
جمعیت: ۳٬۸۹۱٬۴۲۸
پیش شماره تلفن: ۶۲+
ساعت:

شرح

جزیره‌ بالی در کشور اندونزی واقع شده است و از مراکز مهم گردشگری در جهان به شمار می‌رود. این جزیره پیوند دهنده دو اقیانوس آرام و هند است. با ایلیا گشت همراه شوید تا این جزیره زیبا را بشناسیم.

معرفی جزیره بالی

این جزیره که به جزیره خدایان معروف است، یکی از جزایر بزرگترین مجمع الجزایر جهان و پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان یعنی کشور اندونزی است. جمعیت این جزیره حدود سه میلیون نفر است که اکثر ساکنان آن اهل اندونزی هستند. البته در سالهای اخیر بدلیل رشد فراوان صنعت توریست بسیاری از استرالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت نموده و در بالی کار و زندگی می کنند.

جغرافیا

مساحت جزیره بالی 5620 کیلومتر مربع است. از لحاظ کشاورزی خاک این سرزمین حاصلخیز بوده و در شمال و جنوب کوه های مرکزی آن مردم به کاشت برنج مشغول هستند. این جزیره دارای کوه های اتشفشانی است که برخی از آنها فعال هستند. مشهورترین آنها «گودانگ» است که به مادر کوه ها معروف است. «دنپازار» بزرگترین شهر و مرکز این جزیره است. این شهر حدود چهارصد هزار نفر جمعیت دارد.

آب و هوا

آب و هوای بالی استوایی بوده و مانند سایر مناطق استوایی تغییرات آب و هوا در آن بسیار اندک است. در کل طول سال دمای آن بین 20 درجه در شب تا 33 درجه در روز تغییر می کند. بین ماه های دسامبر تا پایان مارس هوا گرمتر بوده و در ماه ژوئن تا سپتامبر که زمستان بالی است، دمای هوا خنک تر می شود. 

گردشگری

به دلیل شرایط آب و هوایی، این جزیره طبیعتاً باید توریست پذیرتر باشد. هنرهای گوناگون همچون تندیسگری، نگارگری، چرمگری، فلزکاری و به ویژه موسیقی سبک گامِلان در این جزیره در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

دین مردم

اگرچه اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان است ولی جالب است بدانید که دین رسمی مردم این جزیره بالی هندو بوده و تا حدود بسیار زیادی باهندوئیسمی که در هند رواج دارد متفاوت است. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها