اندونزی

درباره کشور

کشور اندونزی که نام رسمی‌اش جمهوری اندونزی است، در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی یک مجمع‌الجزایر متشکل از ۱۷٬۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است که شهر جاکارتا پایتخت آن است. با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی کشور اندونزی

اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت دنیا با بیش از ۲۶۰ میلیون نفر جمعیت است. این کشور جنگل‌های بسیار گسترده‌ای دارد و از نظر تنوع زیستی رتبه دوم در جهان را به خود اختصاص داده است. گرچه این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است اما بخش بزرگی از مردم هنوز در فقر به‌سر می‌برند. جالب است بدانید اندونزی بزرگترین قدرت اقتصادی جنوب شرقی آسیا است. این کشور در سال ۱۹۴۵ از کشور هلند استقلال یافت اما در سال ۱۹۴۹ استقلال آن به رسمیت شناخته شد.

تاریخچه

در گذشته این کشور مستعمره کشور هلند بود و به هندِ هلند موسوم بود اما پس از استقلال، «اندونزی» نام گرفت.
این کشور از نفوذ قدرت‌های خارجی که به خاطر منابع طبیعی این کشور به آن روی می‌آوردند، تأثیرات فراوانی پذیرفته‌است. بازرگانان مسلمان، دین اسلام را با خود به این منطقه آوردند و قدرت‌های اروپایی با یک‌دیگر برای به‌دست گرفتن حق انحصاری تجارت ادویه از اندونزی رقابت و جدال داشتند. این کشور حدود 350 سال مستعمره هلند بود اما پس از پایان جنگ جهانی دوم اعلام استقلال کرد.

جغرافیا

این کشور بزرگترین مجمع الجزایر جهان است که بین دو خشکی، یعنی جنوب شرق آسیا و استرالیا واقع شده‌است. وسعت آب‌های این کشور ۳ برابر مساحت خشکی‌های آن می‌باشد.

آب و هوا

بیش از دو سوم این کشور از جنگل‌های استوایی بارانی پوشده شده‌است و آب و هوای آن استوایی و بارندگی در طول سال سنگین است. دیگر نقاط آن کوهستانی است و با توجه به موقعیت جغرافیائی خود که در دو طرف خط استوا قرار گرفته فقط دارای دو فصل است یکی فصل مرطوب از نوامبر تا مارس و دیگری فصل خشک از ژوئن تا اکتبر.

مذهب

حدود ۸۶ درصد مردم این کشور مسلمان و مابقی آن مسیحی، هندو یا بودایی هستند. دین اسلام توسط بازرگانان دریانورد مسلمان به این منطقه رسید. اندونزی پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان است و به داشتن سنت بردباری مذهبی افتخار می‌کند و در قانون اساسی این کشور آزادی مذهبی تضمین شده‌است.

مشخصات کشور

قاره: آسیا