آنتالیا

Antalya

مشخصات شاخص

جمعیت: یک میلیون نفر
پیش شماره تلفن: ۰۲۴۲ (۹۰)+
ساعت:

شرح

شهر آنتالیا در غرب کشور ترکیه و در منطقه مدیترانه واقع شده‌است و از شهرهای مهم توریستی این کشور است.

معرفی شهر آنتالیا

این شهر مرکز تفریح و گردشگری در ترکیه است و دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاه‌ها و همچنین بخش قدیمی و تماشائی شهر یعنی منطقه قلعه‌ایچی (درون قلعه) از جاذبه های این شهر است. خیابانهای کم عرض و پر پیچ و خم به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای کهن محصور شده است، در این شهر بسیار جلب توجه می‌کند.

آب و هوا

آب و هوای این شهر مدیترانه‌ای است و در فصل تابستان گرم و خشک و در فصل زمستان معتدل و بارانی می‌باشد. در فصل زمستان امواج هوای گرم از سوی دریا به طرف ساحل در چرخش بوده و مانع از سرمای زیاد می‌گردد. میانگین دما در تابستان بین ۳۰ تا ۳۵ درجه‌ و در زمستان بین ۹ تا ۱۵ درجه می‌باشد. برف و یخبندان به ندرت در این شهر دیده می‌شود. بطور متوسط ۳۰۰ روز در سال آفتابی و ۴۰ تا ۵۰ روز هوا بارانی است.

گردشگری

منطقه ای به نام «لارا» برای میزبانی از گردشگران ساخته شده است، صدها هتل و وسایل تفریحی در این منطقه آنتالیا را به یکی از برترین شهرهای توریستی جهان تبدیل کرده است.
این شهر از سال ۲۰۰۰ میلادی با سرمایه گذاری در صنعت گردشگری به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کرده است؛برخی از امکانات و جذابیت های این منطقه شامل ساخت انواع هتل، پارک، سواحل زیبا و مراکز خرید است.

اقتصاد

گردشگری بیشتر درآمد مردمان این ناحیه است اما کشاورزی هم در این منطقه بسیار قدرتمند است؛ محصولات کشاورزی اصلی این شهر مرکبات، پنبه، زیتون، انواع میوه و سبزیجات می باشد. ۶۵ درصد سبزیجات مصرفی این شهر در زمین های کشاورزی همین منطقه پرورش داده می شوند.
همچنین از سال ۲۰۰۰ صنعت کشتی سازی این شهر پیشرفت چشم گیری داشته است و تا چند سال آینده به برترین مرکز کشتی سازی ترکیه و خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

 

تورها

هتل‌ها

دیدنی‌ها