ابوظبی

درباره شهر

ابوظبی بزرگ‌ترین شهر در کشور امارات متحده عربی است که در ساحل جنوبی خلیج فارس قرار دارد. این شهر پایتخت کشور امارات متحده عربی است و سهم ده درصدی از تولید نفت جهان را دارد و یکی از ده تولید کننده برتر نفت در دنیا است. با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر ابوظبی

در سال ۱۷۶۰ میلادی این منطقه توسط قبیله‌ی بنی یاس برای سکونت انتخاب شد. تا قبل از آن که نفت در این منطقه کشف شود، یک دهکده‌ی ماهیگیری کوچک بود. فروش نفت و درآمد حاصل از آن، ابوظبی را دگرگون کرد و به شهر مدرن امروزی تبدیل نمود. امروزه این منطقه بهترین زیرساخت‌های گردشگری را در اختیار دارد و موقعیت قرار گرفتن آن در کنار دریا، باعث شده تا به یکی از پررونق‌ترین شهرهای توریستی و تجاری منطقه تبدیل شود.

دومین شهر گران جهان

ابوظبی در سال ۲۰۰۸ میلادی پنجمین شهر گران جهان به حساب می آمد اما در سال ۲۰۰۹ با سبقت از شهرهای نیویورک و پاریس مقام دومین شهر گران دنیا برای مسافران را به خود اختصاص داد.

آب‌ و‌ هوا

آب و هوای این شهر خشک بیابانی است و در طول سال، آسمانی صاف و آفتابی دارد. گرم‌ترین ماه‌های سال، ماه‌های ژوئن تا سپتامبر است که رطوبت به بیشترین مقدار خود می‌رسد. در ابوظبی میانگین بیشترین دمای هوا ۳۸ درجه سانتیگراد است.

ثروتمند ترين شهر در امارات

همان‌طور که اشاره شد امارات متحده عربي يكي از بزرگترين ذخاير نفت و گاز جهان را داراست اما بيشترین ذخاير نفت و گاز این كشور در امارت ابوظبي قرار دارد، به طوري‌ كه %95 ذخاير نفت و %92 ذخاير گاز اين كشور را در خود جاي داده است. در نتیجه اين امارت ثروتمندترين امارت در امارات متحده عربي به شمار می‌رود.

مشخصات شهر