سفر به استانبول

istanbul travelدر اولین سفر به استانبول از این جاذبه ها دیدن کنید

معرفی و تصاویر

 سفر به استانبول

 اگر تاکنون به شهر استانبول سفر نکرده اید اتفاقات جالبی انتظار شما را میکشند ، در این مقاله سعی داریم که به شما کمک کنیم در اولین سفر به استانبول از اصلی ترین دیدنی های آن بازدید کنید با ما همراه باشید.

استانبول شهری است که چیزهای خیلی بیشتری از یک شهر گردشگری برای اولین سفر در خود دارد. میتوانید به قسمت آسیایی شهر رفته یا قدم زنان خود را به تنگه بسفر برسانید و یک تور گشت تنگه خود را مهمان کنید، در اولین سفر به استانبول شما فرصت های سرگرمی و تفریحی فراوانی دارید که در ادامه متن به آنها اشاره خواهیم کرد.

جاذبه های منطقه سلطان احمد

در اولین سفر به استانبول باید بدانید که بازدید از جاذبه های تاریخ در صدر لیست شما قرار دارند. قطعا درباره جاذبه‌ هایی مانند «مسجد آبی» «ایا صوفیه» «کلیسای جیسترن» «کاخ توپکاپی» «کلیسای چورا» بازار بزرگ و موزه‌ های باستان‌ شناسی صحبت می‌کنیم که همگی در مرکز شهر قرار دارند.

جاذبه های کمتر شناخته شده

بعد از بازدید از جاذبه های معروف شهر استانبول بهتر است برای اولین سفر به دیدن بقیه جاذبه های ناشناخته و کمتر دیده شده ی این شهر نیز بروید ، شاید معروفیت کمتری داشته باشند ولی چیزی جاذبه ی آن کم نمیشود. حتماً برای تماشای «کلیسا پاماکاریستوس» «مسجد یاوز سلیم» «کاخ بیلربی» و «کلیسای سنت استفن» هم خود را آماده کنید.

اولین سفر به استانبول و تنگه ی بسفر

در زمان ورود خوب ، سعی کنید هتل خود را در محله ی قدیمی رزرو کنید تا به تمامی مکان های تاریخی شهر دسترسی داشته باشید، اما پیشنهاد می‌کنیم از محله ی سلطان احمد بیرون بروید و بقیه دیدنی های شهر استانبول را ببینید. پیشنهاد ما عبور از «پل گالاتا» و ماجراجویی در «کاراکو» ، «چوکورجوما» خواهد بود تا بتوانید زندگی مردم بومی این منطقه را ببینید.

دیدنی های تنگه بسفر

نمی شود به استانبول بروید و از دیدنی های تنگه بسفر دیدن نکنید. میتوانید یک روز خود را به یک تور بازدید از بسفر اختصاص دهید که به صورت روزانه از ایستگاه «امینونو» حرکت می‌کنند. قطعاً این تجربه خاطرات و عکس‌ هایی جذاب برایتان باقی می‌گذارد.

اگر تا آخر هفته استانبول هستید به شما پیشنهاد میکنیم به جزایر این شهر سری بزنید که جز محبوب ترین تفریحات برای آخر هفته ها میباشند.دیدنی های عمارت های دوران عثمانی در گوشه گوشه این جزایر خود نمای میکنند. نکته جالب عدم استفاده از ماشین در این جزایر است و شما باید با دوچرخه و یا پای پیاده در آن گشت و گذار کنید.

تابستان ها به خاطر باز بودن کلوپ های ورزشی لذت بیشتر خواهید برد از تفریحات آبی .برای اولین سفر به استانبول دیدن جزیره های آن خالی از لطف نیست.

 رزرو آنلاین تور استانبول , لحظه آخری در سایت ایلیا گشت 

جزایر استانبول 

محله شیک آرناوتکو

در این محله میتوانید بهترین رستوران های دریای را تجربه کنید و لذت اولین سفر به استانبول خود را دو چندان کنید تو این محله شیک میتوانید به کلوپ های شبانه آن بروید و لذت یک شب رویایی را تجربه کنید. اگر دوست دارید مهمانی‌ های مردم بومی را از نزدیک ببینید، باید به سراغ یکی از آن‌ ها در خیابان «ببک» بروید.

یک حمام ترکی خود را مهمان کنید

بعد از پایان یک روز پر ماجرا و پیاده روی در جاذبه های شهر استانبول وقت آن رسیده که خود را یک حمام ترکی مهمان کنید. شاید بهترین تجربه برای آرامش و ریلکس کردن در شهر شلوغ استانبول استفاده از حمام های ترکی آن است و در آن ها میتوانید لذت حمام و ماساژ را در کنار هم ببرید. حالا وقت آن رسیده که به هتل خود برگردید و در اتاقتان کمی استراحت کنید و خود را آماده برای دیدن بقیه جاذبه های این شهر کنید.

غذا های اصیل ترکی

اکثر توریست ها در مورد غذای ترکی اطلاعات کاملی ندارند و غذای این کشور را محدود به کباب ترکی میدانند اما این کشور سراسر غذا های محلی متنوع میباشد. با رفتن به تنگه بسفر حتما تجربه خوردن ماهی را فراموش نکنید.

خرید راحت و آسان بلیط هواپیما تهران استانبول در ایلیا گشت 

مشخصات