شاید بتوان گفت یکی از بهترین تفریحات زندگی که عموما افراد به آن علاقه مند هستند، سفر کردن است، سفری جذاب و رویایی به منطقه ای خوش آب و هوا که برای هر سبک سلیقه ای تفریحات بی نظیری دارد. یکی از این مقاصد گردشگری، بزرگ ترین شهر دو قاره ای جهان، استانبول است که سالانه پذیرای تعداد زیادی از توریست های سراسر جهان بوده و همواره فضای دلنشینی را برای آنها ایجاد می کند.

در این شهر توسعه یافته، تعداد بسیاری مراکز خرید و همچنین کافه های جذاب وجود دارد تا تعطیلاتی به یاد ماندنی برای مسافران رقم بخورد. اگر برای تعطیلات پیش رو، برنامه سفر به استانبول را دارید، پیشنهاد می کنیم از همین حالا به دنبال بلیط هواپیما استانبول بگردید تا بهترین قیمت بلیط و در بهترین تاریخ و ساعت را خریداری نمایید.

اولین مقصد سفرهای خارجی ایرانیان

به دلیل نزدیکی مسافت، ارتباط فرهنگی و همچنین مناسب بودن ارز ترکیه، استانبول برای مسافران ایرانی که می خواهند در آن واحد هم از طبیعت لذت ببرند و هم ازتاریخ و هم تکنولوژی، اولین مقصد و البته بهترین مقصد محسوب می شود. البته محبوبیت استانبول به همین موارد ختم نمی شود. همانطور که گفتیم، این شهر دو قاره ای بوده و بخش بزرگی از آن جزء قاره اروپا است. به همین جهت توریست های زیادی از سراسر قاره سبز، به این شهر وارد شده و سفری بی نظیر را تجربه می کنند.

محبوبیت استانبول در چیست؟

استانبول به دلیل آب و هوای فوق العاده و همچنین جاذبه های بی شماری که دارد، سالانه از مسافران بسیاری میزبانی می کند. استانبول زیبا، بزرگترین شهر ترکیه بوده و بیشترین تعداد مسافران در سراسر ترکیه، وارد این شهر می شوند. این شهر به دلیل آب و هوای بهشتی خود، در گذشته مقر فرماندهی حکومت عثمانی و همچنین محل تجمع و تردد بازرگانان زیادی بوده است. به همین جهت، در این شهر تاریخی که هزاران داستان در دل خود دارد، اماکن تاریخی و کاخ های سلطنتی نیز وجود دارد. به ای ترتیب استانبول دارای یک پکیج کامل برای دوست داران فرهنگ و هنر و تاریخ است.

همه این ها باعث شده تا استانبول شهری منحصر به فرد باشد. همچنین به دلیل محبوبیت و کیفیت اجناس ترک، بسیاری از شاغلین حوزه پوشاک، سفرهای بسیاری به این شهر دارند که معمولا بلیط چارتر تهیه می کنند. خوشبختانه ترکیه فاصله ای از کشور ما نداشته و با تهیه یک بلیط هواپیما استانبول می توانید با پروازی حداکثر 3 ساعته به این شهر دوست داشتنی سفر کنید.

جاذبه های توریستی بی شمار

همانطور که گفتیم، استانبول در کنار جاذبه های طبیعی خود، اماکن تاریخی زیادی نیز دارد. در ادامه تعدادی از پر بازدید ترین اماکن مورد علاقه توریست ها را با شما مطرح می کنیم.

خیابان استقلال استانبول

اگر از شلوغی لذت می برید و طرفدار هیاهو و شهری تپنده هستید، بدون شک برای شما، خیابان استقلال بهترین نقطه استانبول خواهد بود. محل تمرکز مراکز خرید متنوع، بوتیک های بی نظیر و همچنین کافه های آرامش بخش در خیابان استقلال است. از مهم ترین دلایل رسیدگی و توسعه فوق العاده استانبول در سال های اخیر، اضافه شدن بخشی از آن به قاره اروپا بوده و این خیابان نیز در همین بخش قرار دارد.

کاخ دولما باغچه

کاخ دولما باغچه یا دلمه باغچه، با بنایی بی نظیر که چشم هر بیننده ای را محو تماشای خود می کند، ساختمان اداری حکمرانان عثمانی ها بوده است. جذابیت این کاخ از آنجا است که در ساخت آن از ترکیب چندین سبک استفاده شده است. معماران هنرمند، با ترکیب سبک های باروک، روکوکو، نئوکلاسیک و همچنین عثمانی مدرن، کاخی سلطنتی و پر نقش و رنگ برای امپراتوری تدارک دیده اند.

مسجد سلیمانیه

دومین مسجد بزرگ استانبول، این مسجد عظیم و با شکوه است. مسجد سلمانیه با وسعت چشم گیر و رنگ سفیدش از نماد های استانبول به حساب می آید. این اثر بزرگ را معمار عثمانی، خواجه معمار سنان آغا با ظرافت و سلیقه بی مثالش ساخته است.

برج گالاتا

توسعه استانبول، تنها محدود به سال های اخیر نیست. استانبول امروزی یا همان قسطنطنیه معروف، در مسیر جاده ابریشم قرار دارد. به همین جهت در زمان امپراتوری بیزانس مرکز تجارت پارچه و مواد غذایی بوده است. به طور معمول با بازرگانان ونیزی و جنوا خرید و فرش می کردند.
به دلیل رونق اقتصادی آن زمان، جنوایی ها برجی به نام گالاتا ساخته و در آن سکونت و تجارت می کردند. این برج دیدنی استوانه ای شکل، آجری است . با پنجره های بلندی که گداگرد طبقه فوقانی، نگاه همه را به خود جذب می کند. برج گالاتا امروزه به شکل موزه در منطقه بی اوغلو قرار دارد.

تنگه بسفر

از جذاب ترین نقاط سراسر کشور ترکیه، می توان به تنگه بسفر اشاره کرد. منطقه ای که استانبول دل فریب را به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم می کند و همچنین دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می نماید، تنگه بسفر است. این تنگه برای هر توریستی جذابیتی زاید الوصف داشته و همه برای تماشای زیبایی و آرامشی که در خود دارد، راهی این منطقه می شوند.

از تفریحات بی نظیری که در استانبول می توان داشت، قایق سواری در تنگه بسفر و طی کردن فاصله دو دریای بزرگ مرمره و سیاه است. بر قایق سوار شده و وزش نسیم ملایم و قطرات ریز آب را بر صورت خود احساس کنید. اجازه دهید تا تابش ملایم خورشید و نسیم فرح بخش، نوازشتان کنند. اگر بلیط هواپیمای استانبول را تهیه کرده و بر فراز این شهر جذاب پرواز کنید، می توانید این تنگه رویایی را از فراز زمین شاهد باشید.

جزیره بویوک آدا

زیبایی و کشش های استانبول غیر قابل شمارش است. یکی از دلچسب ترین و چشم نواز ترین مناطق اطراف استانبول، جزیره بویوک آدا را می توان دانست. جذابیت این جزیره، آرامشی است که در خود دارد. چراکه از هیاهو دور بوده و می توانید در آن جا ساعاتی را به تماشای زیبایی های بی نظیرش بگذرانید و از طبیعت بکرش عکس های به یاد ماندنی بگیرید.
در این جزیره بسیاری از خانه ها با چوب ساخته شده که هر صاحب طبعی را سر ذوق می آورد. همچنین اگر به قسمت مرتفع جزیره بروید، چشم انداز فوق العاده جزایر پرنسس و دریای مرمره را نیز خواهید دید.

ایا صوفیه

از بزرگترین بناهای مذهبی جهان، ایا صوفیه را می توان نام برد. در ابتدا ارتدکس ها، این مکان را به عنوان کلیسا ساختند که در زمان خود، بزرگترین کلیسای جهان بوده است. بعد ها کاربری آن را به مسجد تغییر دادند. با این حال امروزه به عنوان موزه مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد. وسعت و عظمت ایا صوفیه مثال زدنی بوده و به شدت پیشنهاد می کنیم در سفر خود، حتما سری به آن بزنید.

محله سلطان احمد

از زیباترین قسمت هایی که در استانبول می توان دید، محله سلطان احمد است. سلطان احمد را قلب استانبول قدیم می نامند. در قسمت شرقی بافت قدیمی شهر، قصر توپکاپی به چشم می خورد. با اولین نگاه به این کاخ زیبا، تجملات بی نظیری که در ساخت آن استفاده شده، خودنمایی می کند. این قصر محل زندگی تمام حاکمان عثمانی و فرزندانشان بوده است.

حرف آخر

تمام اماکن جذابی که نام بردیم، تنها گوشه ای از زیبایی های این شهر منحصر به فرد است. خوشبختانه با فاصله جغرافیایی کمی که بین ما و این شهر دلفریب وجود دارد، سفر به استانبول و گردش در آن کار ساده ای است. تنها خرید یک بلیط هواپیما استانبول و یک بلیط هواپیما استانبول تهران برای برگشت، می توان به سرعت سفری به یاد ماندنی را ترتیب داد.

در صورتی که ترجیح می دهید سفرتان اقتصادی باشد، پیشنهاد می کنیم پرواز های چارتر استانبول را خریداری کنید. قیمت بلیط هواپیما استانبول تهران را در مبدأ بررسی کرده و در صورت امکان، بلیط لحظه آخری استانبول تهران را خریداری نمایید.