کاخ کوچوکسو استانبول

Küçüksu Pavilionکاخ کوچوکسو استانبول

معرفی و تصاویر

استانبول شهری تاریخی و البته مدرن است که در آن قاره های آسیا و اروپا با هم ملاقات می کنند. شهر استانبول پرجمعیت ترین شهر ترکیه است و به سبب جاذبه های تاریخی و مدرن بسیارش، مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ترکیه نیز محسوب می‌شود. استانبول شهری است با تلفیقی از المان‌های مذهبی، سنتی و توام با ظاهری به روز و شکیل. استانبول شهری با جاذبه های تاریخی فراوان و بازارهای سنتی و مدرن می باشد.

کاخ تابستانه کوچوکسو

کاخ کوچوکسو یا عمارت کوچوسکو، کاخی تابستانه واقع در محله کوچوکسو و بخش آسیایی بسفر است. نام این کاخ از رودهائی که از اطرافش به داخل تنگه بسفر سرازیر می شود گرفته شده است. این کاخ کوچک در قرن نوزدهم میلادی توسط سلاطین عثمانی برای اقامت‌های کوتاه مدت و برای شکار و گشت و گذار در کشور مورد استفاده قرار می گرفت.

کاخ کوچوکسو، سازه ای دو طبقه است که 9 اتاق دارد و به سبک معماری باروک بنا شده. این ساختمان شامل دو قسمت اصلی و زیرزمینی است که در فاصله 15 × 27 متری قرار دارد. برخلاف باغ های دیگر کاخ ها که با دیوارهای بلند ساخته شده است، این باغ توسط نرده های چدنی با یک دروازه در هر چهار طرف احاطه شده است. سبک معماری این کاخ باروک است. زیرزمین، آشپزخانه، و طبقه بالا، منعکس کننده طراحی یک خانه سنتی ترکیه ای می باشند. این قصر داری چهار اتاق در گوشه سالن مرکزی بوده و هر اتاق دارای دو شومینه می باشد، که هر یک از آنها، از سنگ مرمر رنگی ایتالیایی ساخته شده اند.

خرید تور استانبول با بهترین نرخ در ایلیا گشت !

امکانات لوکس کاخ کوچوکسو

علاوه بر ساختمان و بنای مجلل، لوازم، وسایل و امکانات این کاخ نیز لوکس می باشد که شامل شومینه های مرمرین با سبک ایتالیایی، مبلمان اروپایی، فرش های ابریشمی، لوستر های کریستال و... می شود. پرده ها، اثاثیه یا لوازم داخلی، مبلمان و فرش هایی که بافته شده اند، سالن ها و اتاق ها، نقاشی ها همگی آثار هنری این مجموعه را نمایش می دهند.

این قصر کوچولو ولی زیبا در سال 1857 ساخته شد و ‏بعد از استقرار جمهوری کشور ترکیه تبدیل به منزل مهمانان دولتی گردید و در سالهای اخیر هم به یک موزه مبدل شده است.  در زمان سلطان عبدالعزیز بین سال های 1830 تا 1876 قسمت های مختلف کاخ کوچوکسو مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و تزئینات بسیار زیاد دیگری به آن اضافه شد. این کاخ یکی از بهترین مکان های دیدنی استانبول می باشد که در نوع خود بی نظیر است. ‏این عمارت در نزدیکی قلعه آناتولی واقع شده و نمای زیبایی از تنگه بسفر را داراست.  همه ساله گردشگران بسیاری در تور ترکیه برای دیدن این مکان زیبا  می آیند.‏

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :

    Göksu, Küçüksu Cd., 34810 Beykoz/İstanbul, Türkiye