برج دختر در استانبول

istanbul-girls-towerهمه چیز در مورد برج دختر استانبول

معرفی و تصاویر

برج دختر جاذبه گردشگری استانبول

همه چیز درباره برج دختر در استانبول ، این قلعه قدیمی با قدمتی ۲۴ سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد. این قلعه در جزیره‌ای کوچک در منطقه اسکودار ترکیه است. در تنگه ی بسفر شهر استانبول ، در دریای مرمره واقع شده است. تاریخ‌ شناسان و مورخان اروپایی قلعهٔ لیندر (Leander) نیز از آن یاد می نمایند.

تاریخچه برج دختر در استانبول 

این جزیره ابتدا در زمان یونانی‌ ها به عنوان قبرستان استفاده می‌شد، بعد ها در زمان بیزانس‌ ها بنای دیگری در جزیره بنا شد که به عنوان ایستگاه گمرک مورد استفاده قرار می‌گرفت. در زمان عثمانی‌ ها قلعه برای مقاصد مختلف از جمله جایگاه نمایش و سخنرانی، قلعه دفاعی، محل تبعید، مرکز قرنطینه و موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفت .

رزرو آنلاین و خرید تور استانبول با بهترین قیمت ها و لحظه آخری

قدمت این قلعه و برج نزدیک به 1000 سال پیش به دوران بیزانسی ترکیه بر می گردد. برج دختر فراز و نشیب های بسیاری داشته در هر دوره ای کاربری مختلفی بر عهده داشته است. زمانی به عنوان برج دفاعی ، فانوس دریایی ، دریافت عوارض ، ایستگاه رادیویی ، بیمارستان موقتی فعالیت داشته است . این برج در حال حاضر ، یکی از موزه های استانبول میباشد .

در کل هیچ وقت کاربرد اصلی آن که به عنوان یک فانوس دریایی و راهنمای کشتی‌ها و نجات دادن دریانوردان در شب از دست نداد.

آشنایی با ساختمان تاریخی برج دختر در استانبول

یکی از جاذبه های محبوب استانبول برج میدن ، ساختمان فریبنده کوچک در روی جزیره به نام برج دختر است . این برج معروف را بنام های لیندر و دامالیس هم میشناسند. بدنه این برج دختر از بتن و سازه ی بشکل مربعی و در قسمت های بالای آن با بالکن هشت ضلعی تزیین شده است .

اتاق سنگی گنبدی این برج درست در بالای آن قرار گرفته است . میله ای در مرکز این اتاق تنها که آن را مرتفع تر نموده قرار گرفته است. و ارتفاع آن با میله هایش به 23 متر می رسد. در سال ۲۰۰۰ این قلعه زیبا بازسازی و امروزه به شکل رستوران درآمده است . میتوان برای رسیدن به این سازه سفید و زیبا با قایق از اسکله اوسکودار فاصله 200 متری را طی نمود .

خرید آسان و راحت بلیط هواپیما تهران استانبول در ایلیا گشت

با ورود به برج دختر ، موزه دختر ، بخش های بزرگ نقاشی شده بروی دیوار ، بالا رفتن از پله های آن بازدید نمایید . و در آخر برای میل نمودن غذایی خاص در رستوران برج لحظات خاطره انگیزی ثبت نمایید .

افسانه­ های برج دختر در استانبول

یکی از رایج ترین افسانه بین مردم ترکیه این است. که پادشاه توسط طالع­ بینی هشدار داده می شود که در اثر نیش مار دخترش میمیرد. قلعه­ به دستور پادشاه در وسط دریا بنا میگردد. دخترش را در آنجا از این اتفاق محافظت میکند. ولی سرنوشت تغییر داده نمیشود. و مار در جعبه­ ی میوه وارد قلعه شده و دختر پادشاه با این نیش مار در میگذرد .

مشخصات