قلعه عامر هند

Amber Palaceقلعه عامر هند

معرفی و تصاویر

هند یکی از بزرگترین و عجیب ترین کشورهای دنیاست، با فرهنگ های متنوع و مکان های زیبا و متعدد برای هر سلیقه ای. بی شک هند یکی از به یاد ماندنی ترین سفرهای هر گردشگری خواهد بود. قلعه عامر هند در شهر عامر، در ۱۱ کیلومتری جیپور، ایالت راجستان هند واقع شده است. قلعه عامر هند که در ارتفاع روی یک تپه احداث شده، جاذبه گردشگری اصلی در منطقه ی جیپور است. قلعه عامر هند برای عناصر استفاده شده سبک هنری هندی شناخته شده و معروف است. قلعه با داشتن برج های بزرگ و مجموعه دروازه ها و مسیرهای سنگفرش شده اش، بر دریاچه مائوتا مشرف است.

دژ عامر 

این دریاچه منبع اصلی آب کاخ عامر است. دژ عامر و یا قلعه عامر یک بنای با شکوه و زیبایی است که شامل یک قصر بزرگ است که از ماسه سنگ های زرد کمرنگ و صورتی و مرمر سفید ساخته شده است. این بنا به چهار بخش اصلی تقسیم بندی شده است که هر بخش دارای حیاط مخصوص به خود می باشد. این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید هنگامی که سوار بر فیل ها هستید از این دژ بازدید کنید اما به دلیل آزار و اذیت هایی که فیل ها متحمل می شوند و یا آسیب ها و جراحاتی که از طرف مسافران سوار بر فیل ها به آنها وارد می شود، گروه های حفاظت از حیوانات، نگهداری از فیل ها را در دژ عامر ممنوع و محدود کرده است.

رزرو آنلاین بلیط هواپیما مشهد نجف در ایلیا گشت 

بجای سوار شدن بر روی فیل ها شما می توانید در جاده به مدت ده دقیقه پیاده روی کنید تا به دژ برسید و یا می توانید برای رسیدن به نوک قلعه از خودروهای چهار چرخ استفاده کنید ( تا پنج نفر از مسافران امکان استفاده از این خودروها را دارند.) و سپس با پرداخت هزینه ای دوباره با همان خودروها باز گردید، اما ممکن است ساعتی در انتظار بمانید. در صورت بازدید در شب ، هزینه ورودی برای افراد خارجی و توریست ها به اندازه هزینه ای که هندی ها باید پرداخت کنند کاهش پیدا می کند.

ورودی قلعه عامر

اگرچه هنگامی که شما به این مکان می رسید، برای وارد شدن به قلعه عامر، از خلال پل سوراج ( دروازه خورشید) عبور خواهید کرد که به جالب چوک ( حیاط اصلی)  منتهی می شود که نیروهای ارتشی که از جنگ بازگشته بودند، غنایم جنگی شان را به مردم و جمعیت نشان می دادند و زنان نیز می توانستند این منطقه را از طریق پنجره های حفاظ دار موجود در قصر مشاهده کنند. باجه تهیه بلیط دقیقا در مقابل حیات پل سوراج قرار دارد.

اگر شما با اتومبیل به این منطقه می روید، از پل چاند ( دروازه ماه) عبور خواهید کرد که در مقابل جالب چوک واقع شده است. برای گشت و گذار و بازدید قلعه عامر به شما توصیه می شود که از یک راهنما کمک بگیرید و یا یک راهنمای صوتی کرایه کنید زیرا در این منطقه تابلوها و علائم کمی وجود دارد که شما را راهنمایی و یاری کند.  

از سمت جالب چوک، یک راهروی با شکوه وجود دارد که به قصر اصلی منتهی می شود اما هنگامی که به این منطقه رسیدید، بهتر است ابتدا از سمت راست این مکان دیدن کنید، زیرا دارای معبد کوچکی به نام سیلادوی ( Siladevi Temple) است. این معبد دارای درب های نقره ای جذاب و خیره کننده ای است که نمایانگر حکاکی ها و نقش برجسته های بی نظیری است که بسیار زیبا تزئین و آراسته شده است. هنگامی که به راهروی اصلی باز گردید، به حیاط دوم و ایوان عام ( سالن و تالار عمومی) می رسید که دارای دو ردیف ستون است که هر کدام از آن ها با یک سرستون فیل مانند برافراشته شده اند و باعث زینت بخشیدن به گالری شده اند. 

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :