خانه وینچستر در کالیفرنیا

خانه وینچستر در کالیفرنیا

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۳ دقیقه

در گزارش امروز نیز مانند هر روز با ایلیاگشت همراه باشید تا استانی عجیب برایتان بگوییم. در شهر کالیفرنیا در کشور آمریکا و در منطقه ی حومه ای سن جوزه، یک عمارت با داستان های عجیب و مرموزانه در آمریکا قرار داردکه  شاید از نگاه اول وقتی از بیرون به آن نگاه می کنیم، خانه وینچستر در کالیفرنیا مثل میلیون ها خانه ی معمولی دیگر باشد اما داخل آن داستان دیگری دارد.

خانه وینچستر در کالیفرنیا

خانه ای با داستانی عجیب در آمریکا

عمارتی با داستان های عجیب و مرموزانه در آمریکا به شخصی به نام سارا وینچستر (Sarah Winchester) متعلق است و مطمئنا یکی از عجیب ترین خانه هایی است که تا به حال ساخته شده است. این عمارت زیبا و دیدنی ۱۶۰ اتاق دارد و در آن از عجایب معماری استفاده شده است و به عبارت دیگر مملو از سورپرایز های معماری و هنری است، پله هایی که انتهای آن ها به سقف و یا دیوار بتنی می رسد، درهایی که به ارتفاعات شیب دار باز می شوند، پنجره هایی که به اتاق های دیگر باز می شوند یا سقف نورگیری که بین اتاق ها ساخته شده است…!

این ها نمونه هایی از عجایبی هستند که در ساخت خانه وینچستر در کالیفرنیا به کار رفته اند. ۱۰ ها مورد غیر عادی دیگر در این خانه وجود ارند که سازنده ی آن را مجبور کرده اند تا ۳۸ سال تمام به ساخت این خانه ادامه دهد.

داستان ساخت خانه وینچستر در کالیفرنیا

داستان ساخت خانه وینچستر در کالیفرنیا از مرگ ویلیام ویرت وینچستر همسر سارا وینچستر، در سال ۱۸۸۱ شروع می شود. مرگ او باعث شد تا ثروت بسیار زیادی به همسر بیوه اش یعنی سارا برسد طوری که بیشتر از ۲۰ میلیون دلار پول و ۵۰ درصد سهام شرکت به او رسید به گونه ای که سارا وینچستر روزی ۱۰۰۰ دلار درآمد داشت.

این پول در آن دوران مقدار بی نهایت زیادی محسوب می شد اما برای سارا صروت اهمیتی نداشت، هیچ چیز نمی توانست مرحم درد و رنج های او باشد. ۱۵ سال قبل تر، سارا در طی یک حادثه،دختر نوزادش را از دست داده بود و از دست دادن همسرش تراژدی بزرگ دیگری بود که در زندگی او اتفاق افتاد و باعث شد عمیقا دچار شوک شود. در واقع او در طی مدت ۱۵ سال، خانواده اش را از دست داده بود.

این غم و اندوه شدید و فکر کردن به تمام این درد و رنج ها باعث شد تا سارا وینچستر به پیش شخصی که مدیوم بود (شخصی که توانایی خارق العاده ای دارد) برود تا از زبان او دلیل این اتفاقات را بشنود. آن شخص به سارا گفت که روح افرادی که بوسیله ی تفنگ هایی که در کارخانه ی همسر او ساخته می شده اند و کشته شده اند، خانواده ی وینچسترها را تسخیر کرده است و مرگ دختر و همسر او هم به همین دلیل بوده است.

بعد از آن، این شخص به سارا پیشنهاد داد که به غرب شهر برود و برای این روح ها عمارت باشکوهی بسازد و هیچ وقت هم از ساختن آن دست نکشد و این دقیقا همان کاری بود که سارا انجام داد و در منطقه ی سن جوزه کالیفرنیا یک ملک خرید و شروع به ساختن خانه ای در آن کرد.

داستان ساخت خانه وینچستر در کالیفرنیا

معماری معماگونه خانه وینچستر در کالیفرنیا

جالب است بدانید که سارا ذره ای علم معماری نداشت و در این مورد هیچ چیز نمی دانست، اما هر روز صبح که از خواب بیدار می شد، طرح و نقشه ی خود را روی کاغذ می کشید و به معمارشان می داد. نقشه هایی که سارا برای ساختن خانه وینچستر در کالیفرنیا به معمار نشان می داد، نقشه هایی بی نظم و در هم بودند. این نقشه های یک ویژگی به خصوصی داشتد، آن مهم المان هایی مثل در  پنجره ها بود که به ناکجا آباد ختم می شدند.

همه این ها باعث شد تا معماری این خانه معماری معماگونه و کنجکاوانه ای باشد. یکی از تئوری هایی که در مورد دلیل سارا برای ساختن چنین خانه ای وجود دارد این است که او سعی کرده تا ارواح را به گونه ای رد کند و آن ها را در این خانه ی پر پیچ و خم و هزار تویی گیر بیندازد. اما واقعا هنور مشخص نیست که سارا دقیقا می خواسته به چه چیزی دست پیدا کند و چرا این کارها را انجام داده است.

شاید دلیل ساخت خانه ای با داستانی عجیب در کالیفرانیا ارواح بواده اند و شاید هم خیلی ساده تر از آن، سارا به دنبال سرگرمی ای بوده است تا بتواند غم و دردهایش را از فراموش کند و خودش را سرگرم کند.

اجزای تشکیل دهنده خانه وینچستر 

خانه وینچستر در کالیفرنیا در زمان خود یکی از پیشرفته ترین خانه ها محسوب می شده است و در آن از انواع اشیای مدرن و گران استفاده شده است. مبلمان و لوسترهایی از طلا و  نقره، پارکت هایی که تماما کار دست هستند، چراغ های شیشه ای و درهای نقره برنز گران آلمانی همگی از اجزای تشکیل دهنده ی این خانه هستند.

ساخت خانه وینچستر در کالیفرنیا بی وقفه ۲۸ سال ادامه پیدا کرد تا روزی که سارا وینچستر روزی در خواب در روز ۵ سپتامبر ۱۹۲۲ این دنیا را ترک کرد. تخمین زده شده که او چیزی حدود ۵٫۵ میلیون دلار صرف ساختن این خانه کرده. اصلا جای تعجب نیست که خانه وینچستر در کالیفرنیا به یک جاذبه ی گردشگری تبدیل شد و در سال ۱۹۲۴ توانست لقب «خانه ی اسرارآمیز» را از آن خود کند. 

اجزای تشکیل دهنده خانه وینچستر 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *