Ealiya Gasht Pars

فرودگاه بین المللی وین

۰۱ مهر ۱۴۰۲ ۳ دقیقه

معرفی فرودگاه بین المللی وین در اتریش

فرودگاه بین المللی وین، برای مسافرین خود  سیستم حمل و نقل مختلفی در این فرودگاه فراهم نموده است. دسترسی به تمامی نقاط داخلی کشور و شهرهای کشورهای دیگر وجود دارد. همچون ایرلاین ارزان قیمت، یورو وینگز اروپا از خطوط هوایی فعال دراین فرودگاه میباشد. و درواقع این فرودگاه، بین‌المللی به تمامی کشورهای مختلف جهان پرواز دارد.

موقعیت جغرافیایی فرودگاه بین المللی وین

فرودگاه وین بزرگ ترین فرودگاه بین المللی در کشور اتریش است. این فرودگاه در 57 کیلومتری غربی براتیسلاوا فرودگاه اصلی و بین‌المللی در شهر وین میباشد. که در ۱۸ کیلومتری، جنوب شرقی در مرکز شهر وین واقع گردیده است.

فرودگاه بین المللی وین

تاریخچه فرودگاه وین

فرودگاه بین المللی وین در سال 1938 که فقط دارای یک باند بوده تأسیس شد است و بعنوان فرودگاهی نظامی مورد بهره برداری قرار گرفت. تجهیزات این فرودگاه کم کم در روند رشد افزایش پیدا کرد. و به فرودگاه یک مرکز خرید بزرگ و یک باند دیگر اضافه گردید. در سال 2006 برج مراقبت آن به تمام بخشهای فرودگاه اشراف پیدا کرد و شروع به کار نمود.

در سال 2012 ترمینال 3 فرودگاه وین نیز تأسیس گردید. با احداث این ترمینال جابه‌جایی مسافرین در سال را تا تعداد 30 میلیون نفر افزایش یافته است. البته بجزء ترمینال همگانی، یک ترمینال خصوصی هم در این فرودگاه ایجاد گردیده است.

ترمینال های فرودگاه بین المللی وین

فرودگاه بین المللی وین دارای  4 ترمینال اصلی و فعال میباشد. ترمینال‌های 1، 2 و 3 فرودگاه به پنج کونکورس متصل میگردد. پروازهای شنگن در کنکورس B ،C ،F اختصاص داده شده و پروازهای غیرشنگن به کونکورس D و G اختصاص دارند.

در سال 2013 ترمینال 1 بازسازی گردید و مورد استفاده ایرلاین‌های (اسکای تیم و وان وُرلد) میباشد. روبروی ترمینال 1 ساختمانی جدا ترمینال 1A، برای چندین ایرلاین ارزان قیمت باجه‌های چک این لحاظ گردیده است. در حال حاضر ترمینال 2 برای بازسازی تعطیل میباشد.

ترمینال 3 که به نام استار الاینس اتریش معروف است. قطب خطوط هوایی مانند قطر ایرویز، امارات و آسترین ایرلاینز به حساب می‌آید.

فرودگاه بین المللی وین

دسترسی به مرکزیت شهر وین

می‌توان برای دسترسی به مرکز شهر که حدوداً 25 دقیقه زمان به طول می انجامد. با راه‌آهن از خط S7 اس-بان وین (Vienna S-Bahn) استفاده نمود.

از قطار شهری فرودگاه (City Airport Train) که گران‌تر بوده و در ایستگاه‌های میانه راه متوقف نمیشود. فاصله‌ی فرودگاه را در 16 دقیقه تا ایستگاه راه‌آهن مرکزی وین می‌پیماید می‌توانید کمک گرفت.

از اتوبوس‌ و تاکسی‌ فرودگاهی نیز می‌توان استفاده کرد. اتوبوس‌ها به تمامی نقاط وین و شهرهای مختلف اطراف از جمله براتیسلاوا، بوداپست، برنو حرکت دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *