پروانه های کمیاب را اینجا بینید

بانکوک یا بانگکوک پایتخت کشور تایلند است.بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با شهرهای جهان است. این شهر یکی از شهرهای توریستی جهان می باشد. حتی با  سر و صدای زیاد، جمعیت بالا، جنب و جوش، هیجان، مکان‌های تاریخی و … نتوانسته بانکوک را از شهرهای مورد علاقه توریستها جدا کند. وقتی اسم بانکوک می آید بسیاری یاد مراکز خرید و پرستشگاه ها و شلوغی و ترافیک آن می افتند. اما در این شهر پرهیاهو یک جاذبه ی خاص وجود دارد که کمتر کسی هست آن را بشناسد.

پروانه های کمیاب

باغ پروانه های بانکوک

اشتباه نکنید اینجا یک باغ حشره شناسی پروانه های خشک شده نیست. این باغ محیط زندگی کمیاب ترین و زیباترین پروانه های بانکوک است. وقتی وارد آن می شوید، با محوطه ی بزرگی روبرو می شوید  که در آن باغچه‌ هایی با درختان سایه‌ دار، گل‌ های وحشی و یک آبشار دارد و هوای محوطه خنک است. البته متاسفانه تعداد کمی از این پروانه های زیبا در محوطه پنهان شده‌اند پس اگر ساکت و بی‌حرکت باشید، می‌توانید شانس این را داشته باشید که از زیبایی‌های آن‌ها عکس بگیرید.

پروانه های کمیاب

اگر از افرادی هستید که از قدم زدن بی ‌سروصدا خوشتان نمی ‌آید، کافی است به بازار آخر هفته‌ ی چاتو چاک (Chatuchak) بروید. در نزدیکی این بازار ۳ باغ دیگر هم هست که می‌ توانید به آنجا رفته و از زیبایی‌های آنها لذت ببرید. بین «باغ‌های ملکه سیرکیت» (Queen Sirikit Gardens) و «باغ‌های روتفای» (Rotfai Gardens) باغ کاملا محصور و آرام پروانه‌ها و حشره‌خانه‌ی بانکوک قرار دارد.

باغ ملکه سیرکیت

باغ ملکه‌ سیرکیت بین باغ پروانه ‌ها و موزه‌ ی اکتشافات کودکان  قرار دارد و باغی گیاه‌شناسی با باغچه‌ هایی از گل‌ هایی با رنگ روشن و درختان قدیمی سایه ‌دار است و بسیار رویایی و زیباست. روی درختان برچسب هایی قرار دارد که تمام برچسب‌ها به زبان انگلیسی، تایلندی و لاتین نوشته شده‌ اند و اسم آنها را نشان می دهد. وقتی در این باغ قدم می زنید فکر می کنید در بهشت هستید یا وسط یک داستان افسانه ای گیر افتاده اید: چمن‌ زاری با گل‌ های وحشی و چشم‌ انداز تمیز با نیمکت‌ های سایبان ‌دار، تالاب‌ ها و پلکان‌های پرپیچ‌ وخم همگی زیبایی هایی هستند که در این باغ به چشم می خورند. بازدید از این باغ قطعا روزی خاطره انگیز است و لحظات دیدن پروانه‌ های رنگارنگ، پیک ‌نیک یا دوچرخه ‌سواری در باغ‌های وسیع و زیبا همیشه به یادتان می ماند. یادتان باشد اینجا یک باغ بزرگ است و اگر بخواهید همه ی قسمت های آن را خوب بگردید چند ساعت ممکن است طول بکشد پس بهتر است همراهتان کمی آب معدنی ببرید.

پروانه های کمیاب

بعد از گشت و گذاری در سراسر باغ می توانید به قلمروی پروانه‌ها برسید. پروانه های باغ بسیار کمیاب و حساس هستند و در گشت گذار در این باغ با گونه هایی به نام «Golden Birdwing» «Siam Tree Nymph» و «Giant Silkworm Butterfly» روبرو می شوید. اگر به پروانه ها علاقه مندید اما از آنها اطلاعات زیادی ندارید هم نگران نباشید چون  در ورودی باغ اطلاعات خوبی درباره پروانه ها و چرخه ی زندگی آنها وجود دارد.

منبع: bangkok.com

 

کلمه‌های کلیدی: