دیوار عشق پاریس

با دیوار عشق پاریس بیشتر آشنا شوید

۲۳ دی ۱۴۰۲ ۳ دقیقه

پایتخت کشور فرانسه، شهر پاریس است که یکی از شهرهای پیشرفته جهان در زمینه‌ اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، مد و علم است. اگر به اینکه پاریس شهر عشق است شک دارید، کافیست به محله‌ی مون‌ مارتر در پاریس و به بازدید از دیواری بروید که تماماً سخن از عشق دارد. دیوار عشق ۴۰ متر مربع مساحت دارد و در سال ۲۰۰۰ توسط دو هنرمند خوش‌ دوق و احتمالاً بسیار احساسی به‌ نام‌های فِذِریک بارون و کِلِر کیتو با هدف اشاعه‌ ی عشق، صلح، سفر و آشتی ساخته شد.

دیوار عشق پاریس

ویژگی های دیوار عشق پاریس

دیوار عشق پاریس ۴ متر ارتفاع و ۱۰ متر طول دارد و از ۶۱۲ قطعه کاشی در ساخت آن استفاده شده است و عبارت «دوستت دارم» ۳۱۱ مرتبه روی آن نوشته شده است. ولی این تمام ماجرا نیست، این دو هنرمند عبارت «دوستت دارم» را به ۲۵۰ زبان زنده‌ ی دنیا و با خطاطی‌ های بسیار زیبا برای هر زبان نوشته‌ اند تا شاید مدرکی بر بی‌ حد و مرز بودن عشق در سراسر دنیا باشد.

فِذِریک بارون با مراجعه به سفارت‌ خانه کشورها و پرس‌ و جو از مردم مختلف در سطح شهر پاریس، بیش از ۱۰۰۰ روش مختلف برای بیان جمله‌ «دوستت دارم» پیدا کرد. سپس از کِلِر کیتو که حرفه‌ی او خط شناسی شرقی بود دعوت کرد تا طراحی های لازم را برای جملات جمع آوری شده انجام دهد. او حاصل کار خود را در قالب کتابی با نام «The book of I Love Yous» منتشر و ۵۰ هزار نسخه‌ از آن را در سراسر فرانسه پخش کرد.

خرید آنلاین تور فرانسه با قیمت استثنایی در ایلیاگشت!

اشکال قرمز رنگ روی دیوار عشق پاریس نشانگر اجزای یک قلب شکسته هستند که نماد نسل بشر است که از هم جدا شده است و این دیوار سعی دارد آن‌ ها را در کنار هم برگرداند. اگرچه دیوارها به عنوان جداکننده شناخته می شوند و در طی تاریخ نمادی از خشونت و جدایی بوده اند، ولی دیوار عشق پاریس سخن از صلح و دوستی دارد و نگاهی متفاوت را با خود همراه دارد.  جالب است که بدانید عبارت «من تو را دوست دارم» به زبان فارسی سه مرتبه طول این دیوار نوشته شده است که در عکس زیر هم مشخص است. سعی کنید جمله‌ی فارسی را پیدا کنید!

دیوار عشق پاریس

جهت اطلاع از شرایط تور فرانسه و رزرو آن با بهترین قیمت یا مشاوران ما در ایلیاگشت در ارتباط باشید!

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *