عروسک اوکیکو ، ترسناک و عجیب

در دنیا عروسک های ترسناک و تسخیر شده ی زیادی هست که خیلی از آن ها حتی در موزه ها نگهداری می شوند اما عروسک تسخیر شده ای که امروز می خواهیم درباره اش حرف بزنیم با همه یک فرق بزرگ دارد، موهای این عروسک هر روز بلند می شود. این عروسک تسخیر شده ی ژاپنی یکی از ترسناک ترین عروسک های دنیاست و تا به حال از روی آن فیلم ها و داستان های زیادی ساخته شده است.

عروسک اوکیکو (Okiku Doll) عروسک تسخیر شده ی ژاپنی است که امروز خیلی ها از آن دیدن می کنند. اینکه این عروسک چطور یک همچین سرنوشتی پیدا کرد و تا این حد در کشور ژاپن معروف شد داستان جالبی دارد که برایتان تعریف می کنیم.  اوکیکو یک عروسک سنتی ژاپنی است که در سال ۱۹۱۸ به فروش رسید. خریدار یک پسر ۱۷ ساله بود که می خواست این عروسک را به خواهر کوچک ۳ ساله اش هدیه دهد. پسر به خانه برگشت و این عروسک را به خواهرش داد و دختر کوچک ۲ ساله در همان لحظه عاشق این عروسک شد.

دختر آنقدر این عروسک را دوست داشت که حتی اسم خودش اوکیکو را بر روی آن گذاشت ، هر جا می رفت این عروسک را با خود می برد و شب ها در کنار عروسک می خوابید. اما یک روز این دختر کوچک به سرما خوردگی شدید مبتلا شد و در اثر تب زیاد از روز بعد از دنیا رفت. با مرگ این دختر داستان های عجیب و ترسناک این عروسک هم شروع شد، داستان هایی که این عروسک را تبدیل به یکی از ترسناک ترین عروسک های دنیا کرد.

امروز در تالار ماننجی و در یک جعبه ی چوبی چشمتان به یک عروسک ۴۰ سانتی متری می افتد که خیلی ها برای دیدنش به این محل می روند. این عروسک اصلا معمولی نیست چون باید هر سال موهایش کوتاه شود! عروسک که یک کیمینوی زیبا پوشیده و چشمان مهره ای سیاه و البته موهایی دارد که رشد می کنند. این طور که گفته می شود موهای این عروسک حتی به زانوهایش هم رسیده است البته در گذشته از این هم بلندتر هم بوده چون مسئولان این تالار هر از چند گاهی موهای این عروسک را کوتاه می کنند.

عروسک اوکیکو

شاید فکر کنید کوتاه کردن موهای یک عروسک تسخیر شده ترسناک است اما این طور که مشخصه یک روز عروسک به خواب یکی از مسئولان تالار رفته و از او خواسته تا موهایش را برایش کوتاه کند. هیچ کسی نمی داند که واقعا چرا موهای این عروسک هر روز بلند و بلندتر می شود!

حتی به گفته بعضی ها، بر روی این عروسک بررسی های علمی هم انجام شده! که اگر بگوییم نتیجه اش چه بوده حتما تعجب می کنید: موهایی که روی سر این عروسک درآمده از جنس موهای یک دختر بچه است! حتی عده ای می گویند اگر به عروسک نزدیک شوید و دهان نیمه بازش را به دقت ببینید دندان هایش هم معلوم است!  این عروسک ترسناک الهام بخش داستان ها و فیلم های زیادی بوده و حتی نویسنده ها و کارگردان ها پا را فراتر گذاشته و تا آن جا که می توانستند این عروسک را ترسناک تر هم نشان داده اند مثلا در سناریوهای آن ها، این عروسک هم می خندد، هم تکان می خورد و هم ناله می کند!

منبعodditycentral.com

 

کلمه‌های کلیدی: