معروف ترین سوغات نروژ

سوغات نروژ تمام آن چیزی است که می تواند وسوسه خرید چیزهای خنده دار، جالب و عجیب و غریب را در شما ایجاد نماید مخصوصا زمانی که شما برای تعطیلات به این کشور سفر کرده اید و مطمئن باشید در این کشور پول های شما زودتر از زمانی که در کشور خود هستید از جیب و کیف پول شما خارج خواهند شد. این مورد در خصوص نروژ کمتر است زیرا قیمت های بالایی وجود ندارند. با این حال شما می توانید سوغات، خاطرات و کالاها را در اسلو پیدا نمایید که ارزش پرداخت پول را داشته باشند.

پنیر قهوه ای نروژی | Norwegian Brown Cheese

پنیر قهوه ای نروژی یکی از شناخته شده ترین مواد غذایی در این کشور به شمار می رود که بعید به نظر می رسد شما بتوانید نمونه مشابهی از آن را در جایی خارج از اسکاندیناوی مشاهده نمایید. این محصول در Gudbrandsdalen و دره گودبراند تهیه شده و این پنیر همانند کارامل و بر اساس شیر بز یا شیر گاو می باشد که از لحاظ فنی تشابهات پنیر را ندارد اما همه افراد این منطقه آن را پنیر در نظر می گیرند.

این ماده غذایی معمولا بر روی یک تکه نان و یا نان تست شده قرار داده شده و یا بر روی وافل ها در زمان جشن ها و مراسم قرار می گیرد. اگر شما به دنبال طعم و مزه ای خاص و مختص نروژ می گردید می توانید در سوپرمارکت ها myseost را تهیه نمایید.

معروف ترین سوغاتی های نروژ

پنیر بر | Cheese Slicer

اختراع پنیر کلاسیک در بین دستاوردهای نروژ افتخاری بسیار بزرگ به شمار می رفت که البته دیگر افتخار آن گیره های کاغذی است. اگر شما به دنبال یک پنیر واقعی هستید می بایست یکی از گوزن های شمالی را شکار نمایید. پنیربر وسیله ای بسیار مورد علاقه نروژی ها بوده می تواند وسیله ای بسیار کاربردی برای شما باشد.

ترول خوش شانس | Lucky Trolls

ترول ها بخشی از رسوم قدیمی مردم اسکاندیناوی می باشند. موجوداتی خجالتی و شبانه که به طور سنتی با جادو ارتباط دارند و جادوگران آن ها را trollkvinne یا trollmenn در زبان اسکاندیناوی می شناسند. در طول قرن های گذشته تصویر ترول از یک موجودی که با تاریکی در ارتباط است به یکی از موجودات عجیب و غریب پنهان شده در کوه ها و جنگل ها در نروژتبدیل شده است. این موجودات کوچک را شما می توانید در تمام فروشگاه ها و سوپرمارکت های اسلو پیدا نمایید. هرچند ممکن است گزینه های دیگری نیز برای سوغات نروژ وجود داشته باشند اما این یک سوغاتی منحصر به فرد است که شما می توانید آن را فقط در نروژ پیدا کنید.

مربای کلودبری | Cloudberry Jam

کلودبری یکی از نادرترین انواع توت ها می باشد که در اسکاندیناوی یافت می شود. این میوه ها کشت نشده اند و آن ها به طور طبیعی در دامان طبیعت رشد کرده و شما می توانید در چند هفته از ماه جولای آن ها را برداشت نمایید. این نوع از تمشک ها نیز همانند انواع دیگر توت ها زمانی که رنگ ان ها به نارنجی تغییر می کند رسیده اند و می توان آن ها را به مربا تبدیل کرد و برای مدت طولانی ان را نگهداری نمود.

در نروژ مربای کلودبری را با کرم خرد شده و قند ترکیبب کرده و از ان دسر مشهوری به نام مالتکرم تهیه می نمایند. شما می توانید این نوع از مربا را در اکثر سوپرمارکت های بزرگ در سراسر نروژ پیدا نمایید. البته که قیمت ان برای هر شیشه رقمی در حدود ۱۲ دلار بوده که مبلغی بالا برای یک مربا است.

معروف ترین سوغاتی های نروژ

جواهرات یا بوق وایکینگ ها | Viking Jewellery or Drinking Horn

این یکی از سوغات نروژ کمی توریستی تر از سایرین می باشد. اگر شما به دنبال یک هدیه و سوغات نروژ تاریخی هستید این بهترین گزینه برای شما می باشد زیرا هیچ کس وایکینگ ها را اشتباه نمی کند. جواهرات وایکینگ می تواند ظریف و شیک باشند. به عنوان مثال شما می توانید به بروکت های کلاسیک و یا گردنبندهای هامرتور نگاه کنید.

نوشیدنی در شاخ ها نیز یکی دیگر از عجایبی است که سبب حیرت و شگفتی شده است. شما می توانید این دست از سوغاتی ها را در موزه کشتی وایکینگ و یا موزه های دیگر پیدا نموده و اگر شما خوش شانس باشید می توانید آن را در جشنواره های قرون وسطایی در اسلو نیز پیدا نمایید.

معروف ترین سوغاتی های نروژ

گوشت گوزن شمالی | Cured Elk or Reindeer Meat

گوزن شمالی یکی از غذاهای سنتی نروژ به شمار می رود. آن ها طعم دوست داشتنی و جالبی داشته و می توانند در غذاهای مختلفی از جمله همبرگر و یا سوسیس نیز مورد استفاده قرار گیرند. اگر به یک رستوران دسترسی داشته باشید می توانید آن را در یکی از وعده های غذایی خود امتحان نمایید و یا اگر تعطیلات را در خانه خود به سر می برید می توانید با خرید قطعه ای از آن طعم این نوع غذا را آزمایش کنید.

اما اگر قصد دارید که گوشت یک گوزن شمالی را به عنوان یکی از سوغات نروژ به کشور خود بیاورید حتما می بایست از بسته بندی آن اطمینان حاصل کرده و همچنین قوانین خاص در مورد مقررات گمرکی آن را بدانید.

معروف ترین سوغاتی های نروژ

بوناد | A Bunad Detail

بوناد لباس های سنتی نروژ است که توسط بسیاری از زنان و مردان برای جشن های بزرگی مانند ۱۷ ماه می و روز ملی دیوانه پوشیده می شود. در حال حاضر ان ها بسیار گران بوده و رقمی در حدود ۳۵۰۰ دلار قیمت ان می باشد. بنابراین ما پیشنهاد نمی کنیم که شما یکی از این ها را خریداری نمایید مگر اینکه خیلی به فرهنگ نروژ علاقه مند باشید. همچنین بوناد یک چیز کاملا نروزی است و شما می بایست ریشه های عمیق نروزی را داشته باشید تا بتوانید ارزش این لباس ها را به درستی درک نمایید.

با این حال شما ممکن است بتوانید بخشی از این ها را انتخاب نمایید و یکی از این لباس های دست دوز و یا بخشی از یک توری نروژی را از یکی از مغازه ها در اسلو خریداری نمایید تا یکی از سوغات نروژ را همراه خود داشته باشید. حتی اگر قصد خرید این لباس ها را نداشته باشید دیدن آن ها در مراسم و جشن ها می تواند جالب به نظر برسد.

شکلات فرایا | Freia Chocolate

شکلات فرایا یک موسسه نروژی است و شما می توانید فروشگاه آن را در نزدیکی پارکینگ مجلس در دروازه کارل یوهانس پیدا نمایید که نزدیک به علامت بزرگ فرایا می باشد. علاوه بر این در هر سوپرمارکت در اسلو نیز شما می توانید دستگاه های آن را پیدا نموده و یکی از آن ها را به عنوان سوغاتی های نروژ خریداری نمایید. بیشتر نروژی ها از این محصول که از شکلات های خود می باشد استفاده می نمایند.

این شکلات مدت زمان طولانی با شکلات های چهار انگشتی کیت کت داشته است اما در نهایت توانسته است به عنوان یکی از ستون های جامعه نروژی شناخته می شود. این شکلات همچنین در سراسر سفرهایی که در عید پاک صورت می گیرد نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کلمه‌های کلیدی: