زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال

تابحال به این فکر کرده اید که زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال کدام ها هستند ؟ یکی از محبوب ترین ورزش های دنیا که چند صد میلیون هوادار دارد، فوتبال است  یکی از مهم ترین اتفاق های دنیای ورزش هم برگزاری جام جهانی هر ۴ سال یکبار است. در این میان هر کشوری تلاش می کند تا میزبان مسابقات بشود چرا که امتیاز بسیار زیادی نصیب کشور می شود چه از نظر توسعه های اقتصادی و چه توسعه های فرهنگی و… علاوه بر این، مسابقه های فوتبال از طریق جذب گردشگر می توانند به صنعت گردشگری کمک زیادی کنند. می خواهیم ۷ مورد از معروف ترین استادیوم های جهان را به شما معرفی کنیم.    

استادیوم استمفورد بریج در انگلستان

این استادیوم در واقع استادیوم خانگی تیم چلسی است که در سال ۱۹۰۴ ساخته شده است. ورزشگاه استمفورد بریج می تواند ۴۲۰۰۰ نفر را در خود جای دهد و یکی از پر استعداد گرا ترین استادیوم های دنیا است که افراد بزرگی درآن پرورش داده شده اند. تماشای فوتبال در این استادیوم مطمئنا تجربه ای متفاوت خواهد بود.

زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال

استادیوم نیوکمپ در بارسلونا

اگر می خواهید یک فوتبال دست اول در یکی از معروف ترین استادیوم های فوتبال جهان، آن هم با بالاترین استانداردها را ببینید، باید به کشور اسپانیا، شهر بارسلونا بروید. نیوکمپ، بزرگ ترین استادیوم اروپا است و ظرفیت نگهداری ۱۱۸۰۰۰ نفر را دارد. عظمت این استادیوم در کنار داشتن هوادارانی متعصب و وفادار با فریادهای همزمان، دوچندان می شود.

زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال

استادیوم ایبراکس در گلاسکو

این استادیوم در شهر گلاسکو قرار دارد و ظرفیت نگهداری ۵۱۰۰۰ نفر را دارد. ایبراکس در واقع استادیوم خانگی تیم گلاسکو رنجرز محسوب می شود، این استادیوم چه به لحاظ معماری و چه طراحی، فوق العاده است و همه چیز در آن در درست ترین جای ممکن خود قرار دارد.

زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال

استادیوم سن سیرو در میلان

در ادامه مقاله زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال ، استادیوم سن سیرو در شهر میلان در کشور ایتالیا قرار دارد و می تواند  ۸۵۰۰۰ نفر را در خود جای دهد. دو تیم مشهور آ.ث میلان و اینترمیلان هم این استادیوم را به عنوان استادیوم های خانگی خود انتخاب کردند. هنگام وارد شدن به این ورزشگاه بزرگ در وقت شروع مسابقه آنقدر همه ی فضا هیجان انگیز است که حس رفتن به سینما را خواهید داشت، تمام طرفداران یک صدا تیم خود را فریاد می زنند و با شور زیاد، سرودهای ایتالیایی را می خوانند. هواداران ایتالیایی از پر اشتیاق ترین هواداران دنیا هستند.

زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال

استادیوم ماراکانا در برزیل

این استادیوم ر سا ۱۹۵۰ در شهر ریودوژانیرو ساخته شد، این ورزشگاه رکود چند تا از «ترین ها» را دارد، برای مثال بزرگ ترین موج مکزیکی دنیا در این ورزشگاه زده شده است! و یا بیشترین تماشاگری که تا حالا برای یک مسابقه در استادیوم حاضر شده است، با تعداد ۱۹۹۸۵۴ نفر در این ورزشگاه بوده است.

زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال

استادیوم بومبرنرا در بوینس آیرس

استادیوم بومبرنرا در شهر بوینس آیرس در کشور آرژانتین قرار گرفته است و استادیوم خانگی تیم پر طرفدار و محبوب بوکاجونیورز محسوب می شود. شاید وقتی به این ورزشگاه نگاه کنید به نظرتان برسد که این ورزشگاه نه معماری جالبی دارد و نه خیلی چشمگیر است اما اینجا، این هواداران هستند که به استادیوم بومبرنرا حال و هوای به یاد ماندنی بخشیده اند.

زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال

استادیوم المپیک در برلین

معمار این استادیوم زیبا و خلاقانه، فردی به نام ورنر ماخ است، آلمانی ها می خواستند استادیومی بسازند که یکی از معروف ترین استادیوم های فوتبال جهان باشد و واقعا هم همینطور شد، تا حالا مسابقه های حساس و جشن های زیادی در این استادیوم برگزار شده است. این استادیوم برای بازی های المپیک سال ۱۹۳۶ ساخته شده است و استادیوم خانگی تیم هرتابرلین است.

زیباترین و مشهورترین استادیوم های فوتبال

منبع : planetware

کلمه‌های کلیدی: