Ealiya Gasht Pars

لویی شانزدهم کیست؟

۲۷ شهریور ۱۴۰۲ ۳ دقیقه

تولد و سرگذشت زندگی لویی شانزدهم

لویی شانزدهم آخرین پادشاه فرانسه از خاندان پادشاهان بوربون بود که در 23 آگوست به دنیا آمده و در کاخ ورسای زندگی می کرد. او دوران کودکی قوی و پر تلاشی داشت و با تدریس خصوصی اساتید فرانسه در رشته علوم انسانی تحصیل کرد. او در سال 1770 با دختری زیبا بنام ماریا ترزا ازدواج کرده و امپراطوری مقدس فرانسه را به عهده داشت. لویی شانزدهم در طی سلطنت خود بخاطر خیانتی که به دولت خویش کرد در سال 1790 اعدام شد. در ادامه این مقاله تاریخی با ایلیا گشت همراه باشید.

تولد و سرگذشت زندگی لویی شانزدهم

تفاوت های لویی و ماریا

طی مطالعاتی که انجام شده این زوجین تفاوت های زیادی باهم داشتند، بطور مثال شخصیت لویی مردی خجالتی و درون گرای بود و برعکس همسر ایشان شخصی خوش رو که با همه ارتباط خوبی به عهده داشت. او عادت به مهمانی های شبانه و تجملاتی داشت. در طی این دوران ماریا بیشتر اوقات گشت و گذار خود را در قلعه خصوصیش می گذراند و ساعت ها در تنهایی سپری می کرد کم کم شایعاتی مبنی بر این که رابطه او با همسرش بد شده به گوش همه رسیده بود. لقب ماریا به دلیل نادانی او به ماری آنتوانت تغییر پیدا کرد که طبق روایات او را به روابط نامشروع با انتشار عکس هایی متهم کردند.

تفاوت های لویی و ماریا

ماجرای زندگی همسر لویی

پس از ازدواج لویی شانزدهم و ماریا ترزا که دارای 15 فزند بودند، آخرین فرزندشان ماری آنتوانت به نسبت دختر آرام و سربه زیری بود. او دختر اشرف زاده قرن هجده و بیشتر مواقع وقت خود را صرف مذهب و دین و اصول اخلاقی می کرد. اگر چه برادران او بیشتر سمت حرفه آکادمی رفته بودند. در این بین جنگ هفت ساله بین اتریش و فرانسه توسط ماریا پیش آمد تصمیم گرفت اتحادی بین زنان ایجاد کند و بین خانواده ها رواج پبدا کند.

اعدام لویی شانزدهم

شاید برای همه ما سوالی راجب مرگ لویی شانزدهم پیش آمده باشه که چگونه کشته شده ولی تا کنون کسی راجع به آن حرفی نزده است. لازم به ذکر است که بدانید او با شرایط اقتصادی فرانسه و مشکات مالی که پیش آمده بود راه حلی پیدا نمی کرد و به دنبال گشت و گذار خویش بود. تا اینکه دو سال بعد طی جنگی که با اتریش شروع شد به تسخیر کاخ سلطنتی قدرت‌ شاه کمک کردند. این راهی شد برای کارهای ضد انقلاب ، بطور مثال سندی در خصوص قرار داده های محرمانه که لو رفت. این امر باعث شد گناهکار شناخته شده و محکوم به اعدام شود.

اعدام لویی شانزدهم

1/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *