Ealiya Gasht Pars

تاکسی های لندن

۱۶ مهر ۱۴۰۲ ۲ دقیقه

لندن به عنوان یک شهر تاریخی و پر جاذبه ، در سیستم حمل و نقل خود مانند تاکسی ها ، تفاوت هایی با سایر کشورهای دیگر دارد که بسیار جالب است . تاکسی سیاه لندن یا همان بلَک کَب (Black Cab) یکی از این تفاوت ها است.

سیستم حمل و نقل لندن

تاکسی سیاه

تاکسی سیاه یا بلک کب نماد لندن است . راننده تاکسی بودن شاید شغل پر دردسری باشد اما این شغل در لندن کاملا فرق می کند . رانندگی با تاکسی های لندن یک شغل پر درآمد و خوبی است. این تاکسی ها بسیار قابل اعتماد هستند و نرخ ثابتی ندارند و نسبت به بقیه تاکسی های دیگر گران تر است.

سیستم حمل و نقل لندن

تاکسی سیاه لندن

اگر در لندن شهروندی تصمیم بگیرد این شغل را انتخاب کند باید دور های زیادی بگذراند تا بتواند راننده تاکسی سیاه شود . رانندگان باید 25هزار خیابان لندن را حفظ و مسیرهایشان را بلد باشند . همچنین باید تمام مکان های تاریخی ، توریستی تجاری را اطلاع داشته باشند . و در مرحله آخر امتحان دانش (The Knowledge) که از رانندگان گرفته می شود یکی از سخت ترین امتحانات برای گرفتن گواهینامه رانندگی برای تاکسی است . باب آدی رئیس اتحادیه تاکسی داران لندن می گوید: برای قبول شدن در این امتحان دست کم به 34 ماه مطالعه احتیاج است.

کرایه کردن تاکسی

روی سقف تاکسی سیاه ها یک چراغ وجود دارد با کلمه تاکسی که مشخص است ، اگر این چراغ روشن باشد شما می توانید تاکسی را کرایه کنید . برای کرایه کردن دست خود را برای تاکسی تکان دهید و با راننده راجب مقصد صحبت کنید و در صندلی عقب بنشینید.

نحوه اجاره کردن انواع تاکسی های لندن

مینی کب یا تاکسی کوچک

تاکسی های رنگ روشن که بیشتر شبیه ماشین های شخصی هستند و کرایه کردن آن ها فقط از طریق آژانس های معتبر انجام می شود . مینی کب ها با تاکسی سیاه ها تفاوت دارند . نرخ این تاکسی ها ارزان تر است و با خیابان ها آشنایی کامل را ندارند و از GPS استفاده می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *