ماه ژانویه

ژانویه چندمین ماه میلادی است ؟

۰۴ بهمن ۱۴۰۲ ۳ دقیقه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که جشن سال نو میلادی را میبینید و از آن لذت می برید ولی سال آینده فراموش می کنید که چه موقع جشن سال نو میلادی است. البته بعضی از ما به واسطه کار و یا تجارت خود بنا بر ماه های میلادی کسب و کار می کنیم ولی خیلی ها مثل ما نیستند. پس به این گزارش توجه کنید.  ماه ژانویه اولین ماه تقویم میلادی است.

آغاز سال نو میلادی

در تعریف سال نو آمده است که یک تقویم از نقطه آغازین به پایان می رسد و در جشن سال نو دوباره از سر گرفته می شود. پس آغاز سال نو میلادی در ۱ ژانویه هر سال اتفاق می‌ افتد و بیشترین جشن و استفاده برای شادی را در کشورهای دنیا دارد. جالب است بدانید در ۱ ژانویه ۱۶۰۰ میلادی، اسکاتلند اولین کشوری بود که ۱ ژانویه را به عنوان اولین روز سال اتخاذ کرد.

ماه ژانویه

جشن شب سال نو میلادی

در عموم کشورهایی که از تقویم کیلادی استفاده می کنند شب سال نو معمولا در اول ژانویه برگزار می گردد. مردم در این شب به هم تبریک می گویند و به شادی می پردازند. در بسیاری از کشورهای جهان، عموما قاره‌ های اروپا، آمریکا، استرالیا و بخش‌ هایی از آسیا و آفریقا در ۳۱ دسامبر هر سال، آخرین روز یک سال میلادی و روز قبل از روز سال نو مراسم سال نو برگزار می شود. 

نکته مهم این قضیه این است که شب سال نو به عنوان هفتمین روز کریسمس در دین مسیح شناخته میشود.

خرید آنلاین تور خارجی و رزرو لوکس ترین هتل ها در ایلیا گشت !

چرا آغاز تقویم میلادی از اول ژانویه است ؟

براستی نمی شود دلیل خاصی برای آغاز شدن سال میلادی از اول ژانویه آورد، زیرا اقوام مختلف هر کدام روزی را مبدأ سال خود قرارداده اند. مثلاً سال نو مقدونی ها در زمان اسکندر از پاییز شروع می شد و یونانی ها وسط تابستان را مبدأ سال خود قرار می دادند و ایرانی ها هنوز که هنوز است روز اول بهار را نوروز می دانند.

در ایام ژانویه در خیلی از کشورهای جهان جشن و پایکوبی های زیبا، نور افشانی های مدرن، کنسرت های شاد و جشنواره های خرید برگزار می گردد. ایلیا گشت در همین ایام اقدام به برگزاری تورهای مختلف مینماید که شما میتوانید با رزرو تورهای ژانویه خاطراتی خوب و خوش را برای خود و خانواده رقم بزنید.

ماه ژانویه

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *