فرودگاه بین المللی ازمیر

اگر بخواهیم یکی از تاثیر گذارترین فرودگاه های ترکیه را به شما معرفی کنیم قطعا نام عدنان را باید بگوییم ، فرودگاه بین المللی ازمیر از مهم ترین نقش آفرین ها در صنعت توریست کشور ترکیه است. نام کامل این فرودگاه عدنان مندرس ازمیر است . اینجا یکی از اصلی ترین شاه راه های تردد […]

فرودگاه بین المللی ازمیر

اگر بخواهیم یکی از تاثیر گذارترین فرودگاه های ترکیه را به شما معرفی کنیم قطعا نام عدنان را باید بگوییم ، فرودگاه بین المللی ازمیر از مهم ترین نقش آفرین ها در صنعت توریست کشور ترکیه است. نام کامل این فرودگاه عدنان مندرس ازمیر است . اینجا یکی از اصلی ترین شاه راه های تردد مسافران و گردشگران در کشور ترکیه است . در ادامه این مقاله برای شناخت بیشتر فرودگاه بین المللی ازمیر با ما همراه باشید .

تاریخچه فرودگاه ازمیر

در سال 1984 ساخت این فرودگاه آغاز شد و در سال 1987 تکمیل شد و در همین سال نیز فرودگاه به بهره برداری رسید. دولت و مردم ترکیه توجه ویژه ی به شهر ازمیر دارند و از این رو فرودگاه عدنان مندرس ازمیر جز مدرن ترین و نوساز ترین فرودگاه های کشور ترکیه است.

شهر ازمیر از نظر اهمیت در مکان سوم در کشور ترکیه بعد از استانبول و آنکارا قرار دارد ، ولی با توجه به مرز آبی این شهر با دریای اژه و تردید فراوان مسافران و گردشگران و همین طور از نظر صنعت و صادرات از اهمیت ویژه ی برخوردار است.

عمر تاریخی این شهر به 3 هزار سال قبل از میلاد برمیگردد و از قدیم توجه ی ویژه از نظر گردشگری به آن بوده است ، امروزه نیز این شهر از اعتبار مهمی در بین شهرهای کشور ترکیه برخوردار است و بسیار مورد توجه و استقبال است. پس به طور علمی هم وجود یک فرودگاه خوب و مدرن در این شهر از الزامات است . فرودگاه عندنان مندرس تمامی این فاکتور ها را به عنوان یک فرودگاه بین المللی داراست . و اکثر مسافران ایرانی که به این شهر سفر کرده اند آن را به خوبی میشناسند.

فرودگاه بین المللی ازمیر

مساحت فرودگاه ازمیر

مساحت دقیق این فرودگاه در حدود 7/518/875 متر مربع ساخته شده است. و این فرودگاه ازمیر دارای دو بخش در متراژ 3/240 متری است.عدنان به نسبت بقیه فرودگاه های کشور ترکیه تازه ساز تر و مدرن تر است و عمر خیلی طولانی ندارد.نام این فرودگاه برگرفته از نام نخست وزیر فقید کشور ترکیه جناب عدنان مندرس نام گذاری شده است.

یکی از آمار های منتشر شده ی جالب از اینجا برای سال 2014 است که نزدیک به 9 میلیون مسافر طی یک سال از این فرودگاه استفاده کرده اند . که میتوان گفت نزدیک به 4 میلیون نفر آن را پرواز های داخلی تشکیل داده است. اگر بخواهیم میزان تردد در این فرودگاه را با بقیه فرودگاه های ترکیه مقایسه کنیم این فرودگاه در رتبه پنجم لیست قرار می گیرد. و در آخر در سال 2006 میلادی یک ترمینال مدرن مسافری جدید نیز در بخشی از آن به افتتاح رسید.

موقعیت جغرافیای فرودگاه بین المللی ازمیر

این فرودگاه در فاصله 20 کیلومتری از شهر ازمیر قرار دارد و به منطقه آن قاضی امیر می گویند. یکی از نکات جذاب در مسیر فرودگاه ازمیر دیدن از شهرهای سلجوک افسوس است.مسافران میتوانند با خیال راحت در مسیر های مختلف خود را به فرودگاه برسانند و نگرانی بابت دسترسی نداشته باشند.

برای سفر به شهر ازمیر از شهر های اطراف آن پرواز های مستقیم وجود دارد و از ایران نیز از فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه تبریز پرواز مستقیم وجود دارد. پرواز های شرکت ماهان ، ایران ایر ، معراج ، آتا و قشم ایر به این فرودگاه پرواز دارند.

فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

به این مطلب امتیاز دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *