چرا پرواز ها تاخیر دارند ؟

برای خیلی از ما پیش آمده و پیش هم خواهد آمد که پروازی رزرو کردیم و مجبوریم دقیقه ها و یا ساعتها منتظر پرواز هواپیمای خود در فرودگاه بمانیم. تاخیر پرواز ها به وعی عادی شده ، مخصوصا در ایران و ایرلاینهای ایرانی که به نوعی عادت غیر قابل ترک تبدیل شده است. اما چرا ؟

چرا واقعا پرواز هواپیماها با تاخیر همراه هست ؟

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که در این گزارش قصد داریم به شما بگوییم ، شاید راحت تر بتوانید با این موضوع کنار بیایید.

1- انتظار برای مسافران کانکشن

در هر پرواز مسافرینی هستند که پروازشان کانکشن هست یعنی از جایی میخواهند به مکانی دیگر بروند و تکه ای از مسیر با شما هم مسیر میشوند. باید تحمل کنید تا آنها برسند.

2- انتظار برای چمدان مسافران کانکشن

حالا مسافران کانکشن آمده اند ولی هنوز چمدان های آنها نرسیده است. اندکی بیشتر تحمل کنید تا چمدان های آنها هم برسد.

3- انتظار برای بار هواپیما

سوار کردن بارها کمی زمان بر است . پس از طی کردن قسمت امنیتی فرودگاه باید صبر کنید تا چمدان ها سوار هواپیما شوند.

4- چک کردن امنیت پرواز

این مورد را شاید شما با چشم نبینید و نتوانید آن را درک کنید، ولی قطعا حتما آن را حس میکنید. مسایل امنیتی در هر پروازی باید به دقت و درستی چک شود. پس صبور باشید تا ماموران امنیتی تمام موارد را در کنترل بگیرند.

5- سوار شدن مسافران پرواز

یکی از مواردی که باعث تاخیر میشود سوار شدن مسافران به هواپیما می باشد. اگر در پرواز سالمند و کودک زیاد دارید، پس حتما پروازتان با تاخیر بیشتری انجام خواهد شد.

6- شرایط آب و هوایی مبدا و مقصد

باید شرایط برای پرواز هواپیما مساعد باشد، چه برای بلند شدن چه برای فرود آمدن در مقصد. اگر هر کدامشان مساعد نیست شما با تاخیر روبرو میشوید.

7- موارد فنی

این مورد آخر یکی از خسته کننده ترین و عصبی کننده ترین موارد است، این مورد در کشور ما بدلیل تحریم ها خیلی گفته میشود. امیدواریم که بعد از این پروازمان با تاخیر روبرو نشود.

 

منبع : cruisinaltitude.com

کلمه‌های کلیدی: