گران ترین خیابان دنیا

گران ترین خیابان دنیا کجاست ؟

۲۷ شهریور ۱۴۰۲ ۲ دقیقه

خیابان شانزلیزه پاریس برترین، بهترین، گران ترین خیابان دنیا، زیباترین و مجموعه ای از ترین های دیگر خیابان شهر پاریس، پایتخت فرانسه می باشد که دارای چهره ای محبوب و جهانی است و همه ساله میزبان میلیونها گردشگر از سراسر جهان است که برای قدم زدن در شانزلیزه به اینجا آمده اند.

اتفاقا در ایران نیز مثالی داریم بر این عنوان که (فلان خیابان مثل شانزلیزه است) از لحاظ گرانی و شیکی و یا (قدم زدن در شانزلیزه)در کل خیابانی فوق جهانی است.

معنی لغوی شانزلیزه در زبان فرانسوی یعنی راه الیزه. خیابان شانزلیزه از دو سمت با میدان کنکورد و میدان شار دوگل طلاقی دارد. درست در وسط خیابان شانزلیزه پاریس طاق نصرت، سمبل پیروزی و یک نماد گردشگری خیابان محسوب می‌شود.

در سراسر این خیابان معروف رستوران‌های لوکس و گران، کافه های سنتی و مدرن فرانسوی، بوتیک‌ها و فروشگاه های برندهای معروف دنیا، سینماها و تئاتر ها و …. زیبایی و شهرت شانزلیزه را چندین برابر کرده است. اگر شما شانس این را داشته باشید که در زمان کریسمس و سال نو به فرانسه سفر کنید، چراغانی و آذین‌بندی شب کریسمس خیابان شانزلیزه را حتما از یاد نمی برید.

خیابان شانزلیزه

چرا شانزلیزه گران ترین خیابان دنیا شد؟

البته تاریخ این خیابان به سال ۱۶۱۶ میلادی برمی گردد، آن زمان این خیابان یک خیابان معمولی بود ولی به دستور ملکه ماری مدیچی، باغ های توبلری با درختکاری اطراف آن گسترش یافتند و بعد از آن هم هر پادشاه و ملکه و معما سرشناسی برای توسعه و هرچه زیباتر شدن این خیابان تلاش کردند و حاصل تلاشهای آنان همین چیزی است که شما میبینید.

بازدید از خیابان شانزلیزه پاریس همراه با تور فرانسه ایلیاگشت !

طول گران ترین خیابان دنیا

طول خیابان شانزلیزه ۱۹۱۰ متر و عرض آن 70 متر است. وجود فروشگاه های زنجیره ای بسیار بزرگ و برندهای معروف و با کیفیت این خیابان را به گزینه اصلی افراد متول جهان بدل کرده است.

راه های مختلفی برای رسیدن به این خیابان وجود دارد، مانند تاکسی و مترو ، اتوبوس و … ولی بهترین آن به نظر ما مترو است که هم شما متروی فرانسه را تجربه می کنید و هم اینکه 2 ایستگاه مترو در این خیابان وجود دارد.

این خیابان گران ترین املاک دنیا را در دل خود جای داده است، به نحوی که هر صد متر مربع خیابان شانزلیزه قیمتی بالغ بر ۱٫۵ میلیون دلار را داراست.

گران ترین خیابان دنیا

جهت اطلاع از شرایط رزرو تور فرانسه و قیمت ان با مشاوران ما در ایلیاگشت در ارتباط باشید !

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *