ونزوئلا | Venezuela

پایتخت:
زبان رسمی: اسپانیایی
جمعیت: ۲۸٬۱۹۹٬۸۲۲
واحد پول: بولیوار ونزوئلا

شرح

کشور ونزوئلا کشوری در شمال آمریکای جنوبی است. پایتخت این کشور، شهر کاراکاس است. ونزوئلا در زبان لاتین به معنای ونیز کوچک است و علت نامگذاری آن این است که یابندگان این سرزمین دیدند که بومیان این سرزمین خانه‌های خود را بر روی آب ساخته‌اند. تا انتها با ایلیاگشت همراه شوید و درباره ی این کشور بیشتر بدانید.

معرفی ونزوئلا

این کشور در گذشته مستعمره اسپانیا بوده‌است، اما در حال حاضر یک جمهوری فدرال است. ونزوئلا امروزه در بعد وسیعی به دلیل صنعت نفت، تنوع زیست‌محیطی منطقه و مشخصه‌های طبیعی آن شهرت یافته‌است. جالب است بدانید که وقتی کریستف کلمب وقتی در سال ۱۴۹۸ به کرانه‌های شرقی این کشور رسید، به قدری مجذوب چشم‌انداز منطقه شد که آن را Tierra de Gracia (سرزمین زیبایی) نامید که از آن زمان تاکنون لقب این کشور بوده‌است.

جغرافیا

اگر چه این کشور کاملاً جزو مناطق گرمسیری محسوب می‌شود اما آب و هوای آن از گرم و مرطوب تا سردسیری آلپی تغییر می‌کند که بستگی به ارتفاع، جهت و شدت بادهای منطقه‌ای دارد. در اکثر مناطق کشور دوره باران مشخصی وجود دارد که از ماه می تا نوامبر بوده و به صورت زمستان در نظر گرفته می‌شود و بقیه سال را تابستان در نظر می‌گیرند.

اقتصاد

این کشور جزو کشورهای غنی از لحاظ معدن و مواد معدنی است به طوری که حدود ۷۰ درصد از درآمد این کشور از نفت حاصل می‌شود. این کشور در دهه ۱۹۹۰ یکی از مهم‌ترین کشورهای تولیدکننده زغال‌سنگ، آهن، فولاد، آلومینیوم، طلا و دیگر مواد معدنی بود.

فرهنگ

میراث، هنر و فرهنگ این کشور تأثیراتی بسیار زیادی را از تکامل تاریخی میراث، فرهنگ و هنر آمریکای لاتین پذیرفته‌ است. این تأثیرپذیری خود را در بناهای تاریخی و معماری، مناظر، بناهای یادبود و نظایر آن نیز نشان می‌دهد.

شهرها

دیدنی‌ها