صربستان

درباره کشور

کشور صربستان که نام رسمی آن جمهوری صربستان است در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است. در شمال آن کشور مجارستان، در شرق رومانی و بلغارستان، در جنوب جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو و در غرب کشورهای کرواسی و بوسنی هرزگوین همسایه‌های آن هستند. این کشور در خشکی محصور شده است و با دریا و یا اقیانوسی در ارتباط نیست. با ایلیا گشت همراه شوید تا با این کشور زیبا بیشتر آشنا شوید.

معرفی کشور صربستان

صربستان در مسیر راه‌های بین‌المللی اصلی قرار گرفته و مرکز و غرب اروپا را به کشورهای یونان، ترکیه، قاره آسیا، آفریقا و منطقه خاورمیانه پیوند می‌دهد. تا سال ۱۹۴۵ صربستان همراه با کرواسی و اسلوونی، پادشاهی یوگسلاوی را تشکیل می‌داد.

گردشگری در صربستان

این کشور زیبای اروپایی مناظر چشم‌نواز طبیعی فراوانی دارد همچون علفزارهای بی‌انتها، جنگل‌های وسیع بکر و سرسبز، غارهای سنگ آهکی باشکوه، دریاچه‌های کوهستانی دل‌انگیز، چشمه‌های آب گرم متعدد و تپه‌های سرسبز و چشم‌نواز که آن را تبدیل به بهشتی برای عاشقان و دوستداران طبیعت می‌کنند.

آب و هوا

صربستان آب و هوای قاره‌ای دارد و دارای چهار فصل متفاوت است. متوسط دمای هوا در شهر بلگراد، پایتخت این کشور، حدود ۱۲ درجه است. پاییز در این کشور معمولاً نسبت به بهار طولانی‌تر بوده و با آب و هوای گرم شناخته می‌شود. در مقابل بهارهای صربستان نسبتاً کوتاه‌تر بوده و بارانی هستند. زمستان‌های این کشور زیبا نیز نسبتاً سرد بوده و به طور میانگین حدود ۲۰ روز از این موقع سال دمای هوا زیر صفر درجه سانتی‌گراد است.

ماه ژانویه سردترین ماه سال بوده و میانگین دما در این ماه ۰.۴ درجه سانتی‌گراد است. تابستان این کشور معمولاً به صورت ناگهانی شروع می‌شود و این‌گونه نیست که آب و هوا به صورت تدریجی تغییر کند و به همین دلیل نیز آمدن تابستان در این کشور کاملاً محسوس است. دو ماه جولای و آگوست نیز با میانگین دمای ۲۱.۷ و ۲۱.۳ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین ماه‌های سال محسوب می‌شوند.

مشخصات کشور

قاره: اروپا