ساحل عاج (Ivory Coast)

پایتخت:
زبان رسمی: فرانسوی
جمعیت: ۱۸٬۳۷۳٬۰۶۰ نفر
واحد پول: فرانک سی‌اف‌ای آفریقای
ولتاژ: ۱۱۰ ولت

شرح

ساحل عاج ، یکی از کشورهای غرب آفریقا و پایتخت آن یاموسوکرو است. این کشور در شمال و جنوب با اقیانوس اطلس ۵۱۵ کیلومتر ، در شرق با غنا 668 کیلومتر، در غرب با کشورهای  لیبریا ۱۶۱۷ و گینه ۶۱۰ کیلومتر مرز دارد. مرز این کشور با لیبریا به صورت طبیعی و توسط رودخانه کارالی شکل گرفته است که در نهایت هم این رودخانه به خلیج گینه در اقیانوس اطلس می ریزد.

خرید تور ارزان ارمنستان

تاریخچه ساحل عاج

این کشور آفریقایی مثل بسیاری از کشورهای آفریقایی طی سالیان سال همواره برای تجارت عاج فیل و برده داری مورد توجه تجار و بازرگانان فرص طلب پرتغالی و فرانسوی بود و موجب جدال آنها نیز شده بود تا اینکه فرانسه در سال 1842 رسما ساحل عاج را جزء مستعمره خود درآورد. این وضعیت تا بعد از جنگ جهانی دوم ادامه شد و بالاخره در 7  اوت 1960 ساحل عاج در مقابل فرانسه مقاومت کرد و به استقلال رسید.

اقتصاد ساحل عاج

اقتصاد ساحل عاج بر پایه کشاورزی و مهم ترین محصولات آن عبارتند از کاکائو، قهوه، الوار، نفت، پنبه، موز، آناناس، روغن خرما و ماهی است که کشورهای فرانسه (۱۸٫۳ درصد)، هلند (۹٫۷ درصد)، ایالات متحده آمریکا (۹٫۱ درصد)، نیجریه (۷٫۲ درصد) و آلمان فدرال (۴٫۲ درصد) از آن می خرند.

جاذبه های ساحل عاج

یکی از جاذبه های ساحل عاج در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، شهر گرند باسام است. این شهر در حاشیه اقیانوس اطلس قرار دارد و گردشگران می توانند در کنار ساحل از آرامش بی حد طبیعت لذت ببرند.

باصومعه های تاریخی ارمنستان آشنا شوید

پایتخت این کشور نیز در نوع خود شهری زیباست و کلیسای بانوی صلح این زیبایی را دو چندان کرده است.

شهر آبیجان که پیش از این پایتخت ساحل عاج بوده، بزرگترین شهر این کشور نیز هست و به دلیل وجود ساختمان های مرتفع و مدرن در کنار بازارهای مجلی و جاذبه های طبیعی برای گردشگران دیدن آن جذاب است.