آلمان

Germany
پایتخت: برلین
زبان رسمی: آلمانی
جمعیت: ۸۱،۰۸۳،۶۰۰
واحد پول: یورو

شرح

جمهوری فدرال آلمان به پایتختی شهر برلین، کشوری است در قاره اروپا که با نام بین‌المللی ژرمنی “Germany” رو نقشه جهان مشخص شده است. در شواهد به دست آمده از کالبد شکافی‌ و تحقیقات باستانی، 130 هزار تا 230 هزار سال پیش را می‌توان به‌عنوان اولین زمان حضور جوامع انسانی را در این کشور دانست. نئاندرتال‌ها اولین انسان‌های ساکن در این منطقه بوده‌اند. اما اولین حضور انسان‌های متمدن به زمان ورود رمی‌ها به این سرزمین برمی‌گردد. همراه ایلیا گشت شوید تا این ابرقدرت جهانی را بهتر بشناسیم.

معرفی آلمان

نام آلمان در زبان فارسی و بسیاری دیگر از زبان‌های دنیا مثل فرانسوی و اسپانیایی، از نام قبیله‌ی آلامان‌ها که در گذشته‌های دور آنجا سکونت داشته‌اند گرفته شده است. همچنین نام ژرمنی هم از نام نژاد آن‌ها یعنی ژرمن‌ها گرفته شده است. با این وجود دنیا آلمان را با نام نازی‌های و نژادپرستی‌های فاشیسمی با رهبری هیتلر در جنگ جهانی دوم می‌شناسند. پس از جنگ جهانی دوم، کشور آلمان، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد، تا در سال ۱۹۹۰آلمان غربی و شرقی متحد گشته و جمهوری فدرال آلمان را تشکیل دادند. این کشور دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است.

اقتصاد

سطح بالایی از نوآوری، سطح پایین فساد اداری، بازار اقتصادی اجتماعی با مجرب‌ترین نیروهای آلمانی و موجودی سرمایه بزرگ شاخص‌هایی هستند که این کشور را به بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا و چهارمین تولید کننده بزرگ دنیا تبدیل نموده‌اند. ز بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا «از لحاظ سرمایه» ۳۷تای آن‌ها در آلمان می‌باشد. ده شرکت برتر به ترتیب: دایملر، فولوکس واگن، آلیانتس«سودده‌ترین»، زیمنس،دویچه بانک «دوم در سودده»، ا.آن، دویچه پست، دویچه تلکوم، مترو و ب آ اس اف است. در این میان بیشترین تعداد کارمند برای دویچه پست و بوش است. از برندهای معروف آلمان می‌توان به مرسدس بنز، ب ام و، آدیداس، پورشه، فولکس واگن و نیوآ اشاره کرد.

جغرافیا

دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک از شمال این کشور را احاطه کرده، در شرق به لهستان و جمهوری چک محدود شده، از جنوب با اتریش و سوییس همجوار است و در غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز مشترک دارد. دشت و جنگل و کوه و ساحل و تعدادی جزیره و مجموعه‌ای از باتلاق‌ها و دریاچه‌ها ترکیبی هستند که این کشور را می‌سازند. همچنین رودهای راین، البو دانوب طولانی‌ترین رودهای جاری در این سرزمین هستند. رشته کوه آلپ مهمترین رشته کوه این کشور در جنوب آن واقع شده است.

آب و هوا

آب و هوای معتدل اقیانوس اصلس و قاره‌ای مشخصه اقلیمی این سرزمین است. همچنین بادهای غالب آن معمولا از سمت غرب این کشور می‌وزند.

شهرها

هتل‌ها

دیدنی‌ها