سامویی

Samui

مشخصات شاخص

جمعیت: ۶۲٬۵۰۰
پیش شماره تلفن: ۷۷(۶۶)+
ساعت:

شرح

سامویی یکی از زیباترین جزیره‌های روی زمین با طبیعتی بهشت‌گونه، صخره‌های مرجانی، سواحل فریبنده، آب‌های زلال و زیبایی‌های منحصر به فرد، جزیره‌ای افسانه‌ای در کشور تایلند است. این جزیره که در منطقه سوراتانی واقع شده در سواحل شرقی کشور تایلند قرار گرفته است. این جزیره کهن با جذابیت‌های خیره کننده خود مقصد رویایی بسیاری از گردشگران و جهانگردان ماجراجو گشته است. اگر دنبال سفر به شهری با جاذبه‌های متنوع طبیعی و تاریخی هستید، ایلیا گشت به شما این جزیره زیبای تایلندی را پیشنهاد می‌دهد، با ما همراه شوید. 

معرفی جزیره سامویی

جزیره سامویی که با نام کامل “کو سامویی” شناخته می‌شود، یکی از جزایر بزرگ تایلند است. نام کو سامویی واژه‌ای ترکیب از دو واژه کو به معنای جزیره از زبان تایلندی و واژه سامویی از زبان چینی و به معنای بهشت امن می‌باشد. گفته می‌شود تاریخ برای این جزیره توسط ماهیگرانی از شبه جزیره مالای و جنوب چین در پانزده قرن پیش شروع شده است. این جزیره که رفت و آمد به آن بسیار مشکل بود، تا قرن بیستم چندان مورد توجه ملیت‌های دیگر قرار نگرفته بود اما در دهه‌های اخیر همراه تحولات بی‌شمار جزیره، صنعت گردشگری آن نیز به سرعت شروع به رشد و پیشرفت نمود. بخشی از این جزیره به عنوان شهز شناخته شده که آن‌را ناتون نامیده‌اند. بانك ها، دفاتر پستي، رستوران ها و … در اين بخش واقع شده اند.

اقتصاد

مهم‌ترین منبع درآمدی مردم جزیره تجارت ماهی و نارگیل است اما در سال‌های گذشته صنعت گردشگری نیز پیشرفت چشمگیری داشته است.

گردشگری

سامویی توسط 60 جزیره دیگر احاطه که بعضی از معروف‌ترین آن‌ها ساحل چاونگ، ساحل لامای، منام، باپت و بودای بزرگ می‌باشند. همچنین طبیعت شگفت‌انگیز همراه جنگل‌های کوهستانی آن به خودی خود جذابیت فراوانی برای گردشگران دارد. پارک ملی دریایی آنگ تونگاین، صخره‌های پدربزرگ و مادربزرگ (هین تا و هین یای)، تئاتر میمون‌ها، مزرعه مارها و کروکودیل‌ها، کمپ فیل‌ها، باغ جادویی یا باغ بهشت و باغ پروانه این جزیره از جمله مکان‌های بسیار جالب توجه و توریستی آن محسوب می‌شوند. 

جغرافیا

این جزیره که بعد از پوکت و چانگ سومین جزیره بزرگ تایلند به‌شمار می‌رود، در سواحل شرقی این کشور قرار گرفته است. این جزیره با مساحتی حدود 228.7 کیلومترمربع در 700 کیلومتری بانکوک واقع شده است. 

آب و هوا

یک فصل گرم و استوایی و یک فصل بارانی، دو فصل اصلی این جزیره می‌باشند. موقعیت جغرافیایی آن، از ریزش باران‌های موسمی شدید در جزیره جلوگیری کرده و بیشتر روزهای سال را دمایی حدود 30 درجه همراه باد و رطوبت فراوان دارد. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها