شهر رم

city Rome

مشخصات شاخص

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۲،۷۶۱،۴۷۷ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۶
ساعت:

شرح

شهر رم پایتخت کشور ایتالیا، مرکز ناحیهٔ لاتزیو، بزرگترین و وسیع‌ترین شهر این کشور است. این شهر با حدود ۲،۷۰۰،۰۰۰ نفر سکنه پرجمعیت‌ترین شهر  ایتالیا به حساب می‌آید. فدمت این شهر به 753 سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر رم

شهر رم در نزدیکی دریای مدیترانه و در کنار رودخانه توره قرار گرفته است. این شهر پایتخت ایتالیا و مرکز اقتصادی این کشور است و میزبان بسیاری از کارخانه‌ها، دفاتر و شرکت‌های این کشور است. صنایع پررونق این شهر را صنایع ماشین‌آلات، کامپیوتر و هوافضا تشکیل می‌دهند. 
شهر رم در سال ۲۰۰۷ رتبه اولین مکان بازدیدشده در ایتالیا، سومین در اروپا و یازدهمین  در جهان را کسب نمود.
جالب است بدانید کشور واتیکان که کوچکترین کشور دنیاست، در درون شهر رم قرار گرفته است و بقایای کولوسئوم، آمفی‌تئاتر معروف رومی نیز در همین شهر است.

آب و هوا

مجاورت این شهر با دریای مدیترانه، آب و هوای مدیترانه‌ای و تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌هایی بارانی را برای آن به ارمغان آورده است. میانگین دمای هوا در روزهای سرد سال ۴ درجه و در روزهای گرم سال ۲۹ درجه سانتی گراد است.

رم شهر مد

شهر رم پس از شهر های میلان ، نیویورک و پاریس، چهارمین مرکز مهم مد و فشن در جهان  است و با شهر لندن در رقابت است. بسیاری از دفاتر مرکزی برندهای لوکس مد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای طلا و جواهر مانند بولگاری، فندی، لائورا بیاجوتی و بریونی در این شهر واقع هستند. همچنین برندهای مهم دیگر مانند شنل، پرادا، دولچه و گابانا، آرمانی و ورساچه دفاتر و فروشگا‌ه‌های لوکسی در شهر رم دارند.

 

واتیکان: کشوری درون شهر رم

کشور واتیکان که کوچکترین کشور دنیاست، در درون شهر رم و در کشور ایتالیا قرار گرفته است. واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است. واتیکان با جمعیتی در حدود ۸۰۰ نفر، کم‌جمعیت‌ترین کشور دنیا و با مساحتی در حدود ۰٫۴۴ کیلومتر مربع، کوچکترین کشور مستقل دنیا محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین کلیسای جهان کلیسای سن پیر است که در واتیکان قرار دارد.

هتل‌ها

دیدنی‌ها