پنانگ (Penang)

مشخصات شاخص

جمعیت: ۱٫۷۵۰۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۶۰۴+
ساعت:

شرح

آشنایی با شهر پنانگ 

شهر پنانگ مدتی طولانیست که در زمره پرطرفدارترین شهرهای گردشگرپذیر مالزی قرار دارد به طوریکه تور پنانگ، در کنار تور کوالالامپور محبوب ترین تورهای مالزی هستند. محبوبیت این شهر بخاطر ساحل های شنی، معماری زیبا، خوراکی های گوناگون و جالب، مکان های دیدنی متنوع و فرهنگ جالب مردم این جزیره است.در این مقاله با ایلیاگشت همراه شوید تا شما را با دیدنی‌های این شهر زیبا در مالزی آشنا کنیم.

معرفی شهر پنانگ

پنانگ در شمال غربی کشور مالزی قرار گرفته و از دو بخش «جزیره ی پنانگ» و «سبرانگ پرای» که در خاک اصلی مالزی واقع شده تشکیل شده است. مرکز این شهر «جرج تاون»  است که بناهای تاریخی و سوابق فرهنگی بی نظیری دارد. 

پنانگ را می توان جزیره‌ی شگفتی‌ها نامید. سواحل ماسه‌ای طلایی، نخل‌های لاغر و بلند، جنگل‌های استوایی، حیوانات، پرنده‌ها، میوه‌های جورواجور و البته هتل های زیبای این شهر همگی دست به دست هم داده اند تا مروارید مشرق‌زمین را بسازند.

آداب و فرهنگ

شهر پنانگ در صده چهارم میلادی به دست دریانوردان چینی ساخته شده است، از این رو آداب و رسوم مردم آن به چینیان شباهت زیادی دارد. شناسایی بافت فرهنگی جزیره کار سختی است. حضور گسترده کارگران مهاجر از کشورهای مختلف در کنار قومیت های مختلف ساکن در این شهر، تنوع زبانی و قومیتی زیادی را در پنانگ ایجاد کرده است.

غذا

در این شهر، نگران پیداکردن غذای خوب نباشید زیرا محبوبیت این شهر بخاطر اصالت آشپزی و تنوع آن است. شاید رستوران کوچکی در کوچه‌ای دور افتاده ببینید که توسط افراد محلی اداره می‌شود، اما همین رستوران کوچک و بی نام و نشان، میتواند یکی از بهترین غذاهای مالزی را برای شما سرو کند. انواع غذاهای مالایی، چینی، هندی و … را میتوانید در این شهر بیابید.

بیشتر غذاهای جزیره تند و پرادویه هستند که ترکیبات خوشمزه و رنگارنگی را در کنار برنج  ایجاد می کنند. ناسی لماک، خرچنگ چیلی، رندانگ و لاکسا پیشنهاد ما برای وعده های غذایی هستند. توصیه می کنیم «پوپیا» و «باک چور می» را حتما امتحان کنید. غذای محبوب مالایی ها «آیام گورنگ» است که از مرغ سرخ شده مزه دار و ادویه فراوان تشکیل شده است، پس بهتر است آن را امتحان کنید.

آب و هوا

همانند دیگر نقاط کشور مالزی آب و هوای پنانگ گرمسیری میباشد و تقریباً تمام سال گرم و مرطوب است. در پنانگ باران زیاد میبارد، باران‌هایی که گاهی سه دقیقه می بارند و بعضی روزهای زمستان، یک روز کامل طول می‌کشند.

هتل‌ها