لنکاوی | Langkawi

مشخصات شاخص

جمعیت: ۶۵۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۶۰+
ساعت:

شرح

لنکاوی که نام رسمی‌اش «لنکاوی گوهرِ کداح» است، مجمع‌الجزایری تشکیل شده از ۱۰۴ جزیره در دریای آندامان است. این جزایر در ۳۰ کیلومتری شمال غربی خاک اصلی مالزی قرار دارند و بخشی از استان کداح هستند که با تایلند همسایه است. با ایلیاگشت همراه شوید و این جزایر زیبا را بهتر بشناسید.

معرفی جزیره پولائو لنکاوی

معنی واژه لنکاوی در زبان مالایی «عقاب قهوه ای» است. اکثر جزایر لنکاوی از جنگل های انبوه پوشیده شده و مناسب سکونت نیستند. در گذشته، این جنگل ها به دلایل شرایط جغرافیایی خاص آنها، مکان های مناسبی برای دزدان دریایی بودند. 

جزیره پولائو لنکاوی بزرگترین جزیره بین جزایر لنکاوی است که به جزیره افسانه ای معروف است. نام این مجمع الجزایر از نام این جزیره گرفته شده است. این جزیره منطقه  آزاد تجاری است که معاف از هزینه های گمرک است. برای بهره‌مندی از مزایای این منطقه باید دست کم ۴۸ ساعت در آنجا اقامت داشته باشید. بیشتر غذاهای رستوران های جزایر لنکاوی غذاهای دریایی  است. پرطرفدار‌ترین رستوران‌های جزیره در سواحل تنگاهو کوک، شهرک کواه و سنانگ واقع شده اند. البته در هتل های گرانقیمت غذاهای بین المللی هم سرو می شود، پس نگران تنوع غدایی نباشید.

فرهنگ و رسوم

در جزایر لنکاوی افسانه ای تاریخی در مورد دختر جوان و زیبایی به نام mohsuri وحود دارد. شما می توانید در این جزیره، دهكده هایی با خانه های چوبی، درختان نخل و بچه هایی را كه با دوچرخه های كهنه و قدیمی به دوره گردی می پردازند بینید. اگر به داستان های وحشتناک علاقه مندید، کافی است از مردم محلی درباره خون آشامی که در جزیره «دایانگ بانتینگ» زندگی می کند بپرسید. اگر به اندازه کافی شجاعت دارید، می توانید به بازدید غارها و تماشای خفاش های ساکن در آنجا بپردازید. در این جزایر آبشارهای «تلاگا توجو» وجود دارد که ادعا می شود زنان نازا را بارور می کند آن هم به این دلیل که یک پری در آنجا استحمام کرده است. این داستان ها به فرهنگ محلی طعمی خاص می دهند و باعث جذب گردشگران از سرتاسر دنیا به این جزایر می شود.

گردشگری

حکایات و افسانه ها جاذبه های اصلی لنکاوی را تشکیل میدهند اما در واقع جاذبه های گردشگری این جزایر جاذبه های زیبای طبیعی آن است.  ماسه های سفید، نسیم ملایم، آبهای روشن کریستالی و آبشارهای آرام  لحضاتی آرامش بخش را برای شما رغم می زنند. این جزایر محلی برای علاقه مندان به طبیعت هستند. سواحل بسیار زیبای آن، درختان استوایی همیشه بهار و جنگل های بارانی، پناهگاهی امن برای حیات وحش محلی و جانداران دریایی است.

اقتصاد

امروزه بیشتر درآمد جزایر لنکاوی از گردشگری است به طوری که تا سال 2012 بعنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری دنیا، پذیرای سالانه 3 میلیون توریست بوده است. در گذشته اقتصاد این جزایر بر پایه ماهیگیری، برنج‌کاری و کشتگاه‌های کائوچو بوده است.

هتل‌ها