کرابی | Krabi

مشخصات شاخص

جمعیت: ۵۲,۸۶۷ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۰۶۶
ساعت:

شرح

کرابی | Krabi

کرابی یکی از شهرهای ساحلی محبوب غربی گردشگران جنوب تایلند و مرکز استانی به همین نام است .این شهر در دریای آندامان واقع شده و دارای سواحلی صخره ای، بکر و جذاب است.  این شهر در دهانه رود کرابی واقع در خلیج Phang Nga Bay قرار گرفته است. این شهر با بانکوک حدود 783 کیلومتر فاصله دارد.

در اواخر قرن هجدهم وقتی بانکوک بعنوان پایتخت انتخاب شد، Chao Phraya Nakorn 

(Noi) دولت Nakhon Si Thammarat که بخشی از حکومت پادشاهی تایلند بود، دستور داد تا یک فیل را در شهر کرابی مستقرکنند و برای اطمینان خاطر از انجام شدن این موضوع، به وزیرش دستور داد تا به شهر بزرگ و دور دستی برود.

در سال 1872 پادشاه Chulalongkorn با نصب یک مجسمه اسم این شهر را کرابی گذاشت، به معنی نمادی قدیمی برای میمون و شامل سه بخش Pakasai, Khlong Pon,  و Pak Lao بود.

اولین دولت در این شهر  Luang Thep Sena بود اگرچه طولی نکشید که Nakhon Si Thammarat. آمد. این تغییر در سال 1875 رخداد زمانی که کرابی به رتبه چهارم اهمیت در سطح کشور رسید. به این ترتیب رئسای کشور به دولت در بانکوک راجع به وضعیت کرابی توضیح می دهند و قرار می شود این شهر تبدیل به استانی مجزا شود.

به دلیل مجاورت با دریای آندامان (Andaman) این شهر نیز مانند پوکت بین ماه های می تا نوامبر یعنی 6 ماه از سال بارانی است و در این مدت گاهی باران به طور سیل آسا می بارد. حداکثر دما در این شهر 39.1 درجه در ماه مارس 1998 به ثبت رسیده است و پایین ترین دما نیز 15.3 درجه در 11 ژانویه 2009 بوده است.

مهم ترین و بیشترین جاذبه گردشگری این شهر پارک های ملی آن است و بهترین آنها Hat Noppharat Thara، Mu Ko Phi Phi، Ao Nang و Ko Phi Phi. این استان دارای 80 جزیره کوچک است از جمله Ko Lanta  و Phi Phi که در بین گردشگران، ماجراجویان، اسنوبرد سواران اسکی بازان روی آب و مسافران روزانه پوکت خیلی معروف است. همچنین سواحل کرابی هم برای مردم تایلند و هم گردشگران خیلی جذاب است.