کندی

Kandy

مشخصات شاخص

کشور: سریلانکا
جمعیت: ۱۲۵٬۴۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۸۱(۹۴)+
ساعت:

شرح

کندی شهری در استان مرکزی کشور سریلانکا است که به عنوان مهم‌ترین و دیدنی‌ترین شهر این کشور شناخته می‌شود. این شهر باستانی بسیار زیبا که طبیعت بکر و منحصر به فردش چشم هر بیننده‌ای را نوازش می‌کند، مملو از آثار تاریخی، مذهبی و طبیعی است. قرار گرفتن در میان تپه‌های کوهستانی و داشتن آب و هوایی دلپذیر و لذت‌بخش، جنگل‌های استوایی و مزارع سرسبز کشت چای و حتی فستیوال رقص‌های محلی آن، همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا این شهر را به یک تکه از بهشت روی زمین تبدیل نمایند. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی این شهر زیبای سریلانکایی پرداخته است، با ما همراه شوید.

معرفی شهر کندی

شواهد به دست آمده از کند و کاوهای باستان‌شناسی در شهر کندی گویای این واقعیت هستند که این شهر برای اولین در سال 1357 تا 1374 میلادی تاسیس شده است. بنیان‌گذار آن شخصی به‌نام پادشاه گامپولا بوده که در نواحی شمالی این شهر حکمروایی می‌کرده است. در آن زمان کندی را با نام سنکاداگالاپورا می‌شناختند. این شهر به عنوان آخرین پایتخت پادشاهان سریلانکایی نیز شناخته می‌شود. جالب اینجاست که در این شهر یک معبد بسیار مهم و معروف به نام معبد دندان یا معبد دالادا ماگی گاوا که در سال 1593 میلادی ساخته شده، وجود دارد که مشهور است یکی از دندان‌های منسوب به بودا در آن نگهداری می‌شود. امروزه این شهر به عنوان دومین شهر بزرگ سریلانکا و یکی از گران‌ترین شهرهای آن شهرت یافته است. همچنین کندی در سال 1988 به عنوان یک سایت میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسید. 

اقتصاد

کندی که دومین شهر بزرگ سریلانکا محسوب می‌شود، مقر استقرار بسیاری از شرکت‌های بزرگ و دفاتر آن‌ها است. صنایعی از جمله سنگ‌های قیمتی، جواهرات، پارچه، مبلمان و فناوری اطلاعات در آن وجود دارد. همچنین مرکز بسیاری از مراکز تحقیقاتی کشاورزی از سراسر جهان نیز می‌باشد. 

گردشگری

معبد دندان مقدس، دریاچه کندی، مزرعه چای گیراگاما، باغ گیاه‌شناسی سلطنتی پرادنیا، مجسمه بودای باهیراووکاندا ویهارا، فستیوال اِسالا پِراهارا، پیاده‌روی در جنگل حفاظت‌شده اوداواتاکِله و قبرستان مشترک المنافع از جمله جاذبه‌های توریستی آن می‌باشند.

جغرافیا

این شهر در استان مرکز سریلانکا و در فاصله 115 کیلومتری از کلمبو پایتخت این کشور واقع شده است. قرارگیری آن در دره‌ای به ارتفاع 600 متر و در کنار رودخانه ماهاوالی و تپه‌هایی پوشیده از درختان استوایی آن‌را به یکی از زیباترین شهرهای سریلانکا تبدیل کرده است. کندی، دروازه سریلانکا به ارتفاعات مرکز آن است. دسترسی به این شهر از طریق بزرگ‌راه‌هایی در اطراف آن به راحتی امکان‌پذیر است. 

آب و هوا

اقلیم خنک و معتدل به دلیل قرارگیری در مرکز جنگل‌های استوایی و در کنار رودخانه ماهاوالی برای آن به وجود آمده است. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها