دهلی

Delhi

درباره شهر

اگر قصد سفر به کشور رنگارنگ هندوستان را دارید،  پیشنهاد ما به شما این است که حتما از شهر زیبای دهلی نو دیدن کنید. شهری سرشار از زیبایی که سبک زندگی مردم آن حتما توجه شما را به خود جلب می‌کند.با ایلیا گشت همراه شوید تا درباره این شهر کهن بیشتر بدانید.

معرفی دهلی

دهلی دومین کلانشهر بزرگ هند است و دهلی نو (پایتخت هند)، نیز بخشی از این کلانشهر است. طبق سرشماری سال ۲۰۰۱ با جمعیتی بیش از ۲۲ میلیون نفر یکی از بزرگترین شهرهای هند به شمار می رود. این شهر قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال دارد و به همراه دمشق و بنارس قدیمی‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شوند. شهر دهلی در طی تاریخ ۱۱ بار ویران گشته و از نو ساخته شده‌است. این شهر قدیمی‌ترین ناحیه مسکونی جهان به‌شمار می‌رود و ترکیب جامعه سنتی و مدرن و حاصل اجتماع مذاهب، قومیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف است.

دهلی نو و دهلی قدیمی

دهلی کاملاً به دو قسمت قدیم و جدید تقسیم شده است. شهر قدیمی پر از خیابان‌های تنگ و تاریک و کوچه‌های پر پیچ و خم است که با بوی ادویه‌های هندی دکه‌های کنار خیابان آمیخته شده است اما در دهلی نو که در سمت جنوبی این کلان‌شهر واقع شده است شهری تمیز، آرام و سبز که خیابان‌هایی بلند و پهن دارد و در کنار آن‌ها خانه‌ها و عمارت‌های زیبایی وجود دارند را مشاهده خواهید کرد. این عمارت ها هنگامی که در سال ۱۹۳۱ انگلیسی‌ها دهلی_نو را پایتخت اعلام کردند بنا شده‌اند.

آب و هوا

این شهر نسبت به سایر شهرهای هندوستان، آب و هوای مطلوبی ندارد. در زمستان سرمای هیمالیا و تابستان ها گرما و خشکی بیابان‌های راجستان را دارد. بین ماه های آوریل تا اکتبر دمای هوا معمولاً بالای ۴۰ درجه سانتی گراد و گرم و سوزان است. در در ماه‌های ژوئیه و اوت که فصل باران‌های موسمی است، باران‌ها سیل‌آسا هستند. در ماه های دسامبر و ژانویه زمستان  دما تا نزدیکی صفر پایین می‌آید.

مشخصات شهر

کشور: هند