چیانگ مای | Chiang Mai

مشخصات شاخص

جمعیت: ۹۶۰٬۹۰۶
پیش شماره تلفن: ۰۵۳
ساعت:

شرح

چیانگ مای | Chiang Mai

چیانگ مای شهری تاریخی و زیبا در منطقه موینگ چیانگ مای تایلند است. این شهر شلوغ با تمام پیشرفت و توسعه‌ای که داشته، توانسته همچنان بافت سنتی و کهن خود را حفظ نموده و با مناظری زیبا و جذاب به مقصدی ایده‌آل برای گردشگران و مسافران تبدیل شود. این شهر که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر تاریخی در شمال تایلند محسوب می‌شود، به گفته خیلی‌ها می‌تواند جایگزین مناسبی برای بانکوک، پایتخت تایلند باشد. خیابان‌های طولانی و پوشیده از درختان پهن برگ، مرکز شهری خوش منظره، کوچه پس کوچه‌های تاریخی دست به دست هم داده‌اند تا شهری رویایی را برای علاقه‌مندان به مسافرت و گشت و گذار در تاریخ فراهم نمایند. برای شناخت بیشتر این شهر با ایلیا گشت همراه شوید.

معرفی شهر چیانگ مای

چیانگ مای شهری به معنای واقعی تاریخی و البته مذهبی است. در این شهر شما با تعداد سی معبد عجیب و حیرت انگیز مواجه می‌شوید که از چشم انداز و زیبایی بی‌نظیری برخوردارند. راهبانی که با جامه‌های سرخ‌رنگ و پاهای برهنه برای جمع‌آوری کمک‌های خیریه هر صبح در خیابان‌ها قدم می‌زنند، فروشندگان دوره‌گردی که با گاری‌های دستی اجناس خود را به نمایش می‌گذارند، تبلیغات فراوان کلاس‌های یوگا و تورهای راه‍پیمایی در هویا سالم و جنگل‌های سر سبز و منحصر به فرد این منطقه، در کنار گالری‌های مدرن و کافه‌های هنرمندانه و علاوه بر همه اینها سالن‌های معروف ماساژ تایلندی اینجا را شهری مدرن و شلوغ با فرهنگی سنتی معرفی می‌کند که از بودن در آنجا به هیچ وجه خسته نمی‌شوید.

گردشگری

قطعا اولین چیزی که توجه هر مسافری را به این منطقه جذب می‌کند حیات وحش فوق‌العاده بی‌نظیر آن است. پارک طبیعی فیل‌ها که از سال 1990 به حفظ و نگهداری از حیوانات عظیم‌آلجثه می‌پردازد، به مسافران این اجازه را می‌دهد که در کنار حیوانات اهلی به قدم زدن و غذا خوردن و حتی شنا کردن بپردازند. بازدید از بازارهای شلوغ و روباز شهر، اقامت در خانه‌های روستایی و بازدید از معابد باشکوه و تاریخی آن هم خالی از لطف نیست. از جمله معروف‌ترین معابد این شهر وات فرا سینگ (wat phra singh: معبد شیر آیین بودا)، معبد وات چدی لوآنگ (wat chedi luang) در مرکز شهر، معبد وات چیانگ من(wat chiang man) که در اواخر قرن سیزدهم تاسیس شده و قدیمی‌ترین معبد شهر است و همینطور معبد بودایی وات چدی لیام(wat chedi liam) که در آن سوی رودخانه پینگ واقع شده و بخشی از سرزمین تاریخی ویانگ کوم کام و ویرانه‌های برجای مانده از پایتخت اصلی امپراطوری لانا به شمار می‌رود، از مقدس‌ترین و زیباترین معابد شهر هستند. 

هتل‌ها

دیدنی‌ها