آگرا | Agra

مشخصات شاخص

کشور: کشور هند
جمعیت: ۱,۷۶۰,۲۸۵ نفر
پیش شماره تلفن: ۰۵۶۲
ساعت:

شرح

شهر آگرا سومین شهر بزرگ در ایالت اوتار پرادش در کشور هندوستان است و در نزدیکی دهلی پایتخت این کشور قرار گرفته است. این شهر زمانی پایتخت کشور هند بوده و با تاریخ شکوهمند خود یکی از چهار شهر مهم و توریستی هند برای گردشگران خارجی به شمار می‌رود. بنای مشهور و زیبای تاج‌محل شهرتی جهانی دارد و بسیاری از گردشگران فقط برای بازدید از این مجموعه به آگرا سفر می‌کنند. با ایلیا گشت همراه شوید تا درباره این شهر کهن بیشتر بدانید.

معرفی شهر آگرا

کشور هند؛ کشور افسانه‌ها و خدایان، سرزمینی پر از رمز و راز با تاریخ و فرهنگ غنی است. در بازدید از این سرزمین، معابد و ساختمان‌های بسیاری خودنمایی می‌کنند، اما شهر آگرا با زیبایی خیره‌کننده تاج‌محل و قلعه سرخ‌فامش حکایت دیگری است.  این شهر درکنار رودخانه یامونا (جمنا) قرارگرفته و از دهلی پایتخت هند، با قطار دو ساعت و نیم، با خودرو چهار ساعت و با هواپیما ۳۰ دقیقه فاصله دارد. شهرهای دهلی، آگرا و جیپور مثلث طلایی توریستی برای گردشگران کشور هند محسوب می‌شوند. 

آب و هوا

 شهر آگرا در زمستانها دارای آب و هوای ملایم و خنک با دمایی بین ۴ تا ۳۰ درجه و در تابستان‌ها گرم و خشک است یه طوری که دمای هوا گاه تا بالای ۴۰ درجه هم می‌رود. البته در این شهر باد و باران‌های موسمی مثل دیگر بخش‌های هند شدید نیست.

بهترین زمان سفر

بهترین زمان سفر به شهر آگرا، با پایان گرفتن باران های موسمی در اواخر شهریور ماه شروع شده و تا نوروز ادامه پیدا می کند. در این ایام هوا معتدل‌تر و پیاده‌روی در اماکن دیدنی و بازارهای آگرا قابل تحمل‌تر است. البته در این فصول قیمت هتل‌ها بالاتر است و این اماکن شلوغ‌تر نیز هستند. آذر و دی ماه اوج ورود گردشگران به این شهر است؛ اگر در این اوقات به آگرا سفر می‌کنید، حتما یک لباس گرم برای بعد از ظهرها همراه داشته باشید، در باقی روز می توانید از آفتاب داغ لذت ببرید!

 

هتل‌ها

دیدنی‌ها