تعطیلات کریسمس

تعطیلات کریسمس چند روز است؟

۲۱ شهریور ۱۴۰۲ ۳ دقیقه

عید نوروز بیشتر تعطیلی دارد یا کریسمس؟ ایران بیشتر تعطیلی دارد و یا فلان جا؟ تعطیلات کریسمس چند روز است؟ اینها نمونه ای سوالات همه ماست، ما قصد داریم یکبار برای همیشه به این سوالات پاسخ دهیم. تعطیلات کریسمس و یا تعطیلات سال نو میلادی از مهم ترین تعطیلات کشورهای مسیحی نشین و غربی است ، از این رو میزان تعطیلات در هر کشوری بنا بر شرایط همان کشور متغیر است. تا انتهای این مقاله همراه ایلیا گشت باشید تا بفمیم تعطیلات کریسمس چند روز است؟

جشن کریسمس

جشن کریسمس

همه ما سالانه و در این ایام واژه کریسمس یا جشن کریسمس را زیاد میشنویم. به واقع کریسمس چیست ؟ واژه کریسمس یا نوئل در واقع جشنی است در دین و آئین مسیحیت که در آن آمده است در این روز حضرت مسیح (ع) به دنیا می آید. جالب است بدانید هنوز هم روز دقیق تولد حضرت مسیح مورد انتقاد بسیار است.

در بین مسیحیان جهان اعضای کاتولیک روم و پروتستان در روز 25 دسامبر به جشن و پایکوبی می پردازند و سایر مسیحیان در شب 24 دسامبر جشن می گیرند. ایام کریسمس 12 روز می باشد که با ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) در 25 ماه دسامبر شروع و تا 6 ژانویه ادامه دارد. بعضی از کشورهای این روزها را تعطیل می باشند و بعضی خیر .

خیلی از کشورها نیز را کریسمس را خیلی مهم میدانند حتی مهتر از روز به صلیب کشیده شدن حضرت مسیح و روز رستاخیز. به طور مثال آمریکا و کانادا جزو این کشورها هستند. با توجه به اینکه کریسمس یک عید مذهبی می باشد برای خیلی از مردم، ایام کریسمس فرصتی است برای دور هم جمع شدن اقوام و دوستان و هدیه دادن به هم. کریسمس با آیین‌های ویژه‌ای به‌طور مثال آراستن درخت کریسمس، برگزار شده و شخصیتی خیالی به نام بابانوئل در آن نقشی مهم دارد.

تعطیلات کریسمس چند روز است؟

اگر بخواهیم به طور کلی به این سوال که تعطیلات کریسمس چند روزه ؟ پاسخ دهیم باید بگوییم که میانگین تعطیلات کریسمس در کشورهای دیگر 13 روز است، بعضی از کشور ها از 25 دسامبر و یا 24 دسامبر و تا 1 الی 8 ژانویه تعطیل می باشند و مردم این سرزمین های به جشن پایکوبی و یا رفتن به سفر می پردازند.

تعطیلات کریسمس چند روز است؟

تعطیلات کریسمس در کشورهای مختلف

قاره های مختلف و کشورهای جهان تعداد روزهای تعطیلی را مختلف جشن میگیرند. به عنوان مثال در کشورهای اروپایی از 25 دسامبر تا 1 ژانویه را تعطیل می کنند، در قاره آمریکا و کانادا 3 روز 25 دسامبر ، 1 ژانویه و 2 ژانویه به عنوان روزهای تعطیلی رسمی حساب می کنند و جشن می گیرند.

ذکر این نکته الزامی است که باید بدانید در تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل رسمی است، که اگر این ایام به این روزها بخورد، آن روزها هم تعطیلات رسمی محسوب می شوند. به عنوان مثال در کشور ارمنستان تعطیلات کریسمس از روز 30 دسامبر تا پایان روز 8 ژانویه می باشد، که در این ایام در تمامی کشورهای مسیحی نشین کارناوال ها و دسته های شادی و رقص و آواز در سطح شهر بر قرار می گردد.

جالب است بدانید مدارس و دانشگاه ها در تمامی روزهای کریسمس و سال نو تعطیل هستند و دانش آموزان و دانشجویان خواهند توانست با خیال راحت از تعطیلات کریسمس و سال نو لذت ببرند ولی کارمندان پلیس, پزشکان، پرستاران و دیگر دست اندرکاران بخش درمانی از این قائده مستثنی هستند و در تمام روزهای تعطیل باید به صورت شیفت به خدمت بپردازند. برای هم میهنان مسیحی ما نیز روزهای کریسمس مرخصی آزاد می باشد. یعنی میتواند با صحبت با رئیس خود به مرخصی و تعطیلات برود.

رزرو و خرید بلیط هواپیما وزه تعطیلات کریسمس با ایلیا گشت 

جزیره ای به نام کریسمس

جالب است بدانید در جنوب شرق آسیا جزیره ای نام جزیره کریسمس وجود دارد، دلیل نام گذاری این جزیره این است که یک کاپیتان انگلیسی به نام، ویلیام مینورز آن را دقیقا در روز 25 دسامبر یعنی برابر با روز کریسمس کشف نمود.نکته جالب این است که بریتانیا در سال ۱۹۵۸ وظیفه کنترل و ادارهٔ جزیره کریسمس را به استرالیا واگذار نمود و بیش از دو سوم جزیره به عنوان پارک ملی شناخته می‌شود ولی این جزیره در قاره آسیا می باشد.

جزیره ای به نام کریسمس

زندگی در جزیره کریسمس

۷۰ % ساکنان جزیره کریسمس چینی، ۲۰ % اروپایی و ۱۰ % مالایایی است، واحد پول این جزیره دلار استرالیاست و دین غالب در این جزیره به ترتیب بودایی، مسلمان و مسیحی است. زبان سخن گفتن در این جزیره چینی و مالایی است.

4.4/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *