جنگل ابر سنگاپور

Cloud Forestجنگل ابر سنگاپور

معرفی و تصاویر

جنگل ابر سنگاپور که جنگل آبی هم نامیده می شود یکی از جاذبه های دیدنی کشور سنگاپور است. جنگل ابر، جنگلی گرمسیری یا نیمه گرمسیری، همیشه سبز، میان کوهی و مرطوب است که همیشه یا به صورت فصلی دارای پوشش ابری کم ارتفاع پایا در بالا است که در اطلس بین المللی ابرها (2017) به عنوان سیلواژنیوز شناخته می شود. پوشش زمین و پوشش گیاهی جنگل های ابر غالبا خزه ها هستند، که در این صورت به این نواحی، جنگل های خزه ای هم گفته می شود. جنگل های خزه ای معمولا در ستیغ کوه ها، که رطوبت به وسیله نشست ابرها به خوبی در آنجا حفظ می شود، توسعه می یابند.

خرید آنلاین تور سنگاپور با بهترین قیمت در ایلیا گشت !

پوشش گیاهی جنگل ابر سنگاپور

جنگل جدید مصنوعی سنگاپور علاوه بر داشتن گیاهان گرمسیری، سرخس های بالا رونده و منظره ای جذاب، در کنار آب قرار دارد و در برگیرنده نخستین درختان مکانیکی جذب انرژی خورشیدی است که ۵۰ متر ارتفاع دارند. این جنگل دارای ۱۸ ابر درخت مصنوعی است که انرژی خورشید جذب می‌ کنند و چون صفحات خورشیدی و مجرای تخلیه هوا برای محفظه‌ های مجاور و جمع کردن آب باران عمل می‌ کند. ۱۱ درخت جنگل ابر سنگاپور به منظور ایجاد نیروی برق با صفحات فوتو ولتائیک مجهز شده که نور خورشید را به برق تبدیل کند، عملکردی که می‌تواند فناوری نور و آب رسانی کمکی را در منطقه حفاظت شده فراهم کند.

این درختان همچنین تقلیدی از همتایان خود در جذب و انتشار گرما هستند و برای افرادی که وارد جنگل می‌ شوند سایه مورد نیاز را در گرمای هوای سنگاپور تأمین می‌کنند. ارتفاع این درختها بین 25 تا 50 متر متغیر است و هر کدام از آنها گلها و گیاهان مختلف گرمسیری را به نمایش گذاشته اند که از روی بدنه فلزی آنها بالا رفته است.

با معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری سنگاپور آشنا شوید !

ساخت جنگل ابر سنگاپور

کار ساخت این باغ یا جنگل ابر بزرگ هفت سال به طول انجامیده است. با دیدن این پارک و جنگل مصنوعی آن می توان قدرت تخیل و علم را در یک مکان به صورت هماهنگ، زیبا، غول پیکر و کار آمد جمع آوری کرد. قدرتی که توانسته است دو گنبد بسیار زیبا را در این پارک جای دهد.

لازم به ذکر است که در جنگل ابر سنگاپور آسانسورهایی تعبیه شده که گردشگران می‌توانند به بالای این گنبد بروند و منظره بی نظیر از سرخس ها و خزه ها را از بالا، نظاره گر باشند. البته هنگام پایین آمدن می‌ توانند حس یک ماجراجو را به خود بگیرند و با عبور از راه روهای پیچ در پیچ حس غار نوردی خود را با دیدن غارهای کریستالی که با استلاکتیت ها و استلاگمیت ها و کریستال های تو خالی به شکل اعجاب انگیزی تزئین شده اند را بیدار کنند و از تک تک زیبایی های خارق العاده آن استفاده لازم را ببرند.

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :