موزه ریپلی پاتایا

Ripley's Believe It or Not!موزه ریپلی پاتایا

معرفی و تصاویر

پاتایا شهر ساحلی کوچکی است که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد که جاذبه‌های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. شهر پاتایا داشتن بیش از 5/5 میلیون توریست خارجی در سال یکی از پربازدترین مناطق تایلند محسوب می‌شود. از قدم‌ زدن در خیابان شلوغ و سرشار از زندگی گرفته تا بازدید از طبیعت سبز تایلند، همه‌ی اینها سفری رؤیایی را برایتان رقم خواهند زد. با ایلیا گشت همراه باشید.

یکی از جاذبه های پاتایا، موزه ریپلی میباشد که یکی از مشهورترین موزه‌های خانوادگی دنیا با جاذبه‌ های توریستی است که در اصل به ایالت متحده آمریکا تعلق دارند. بیش از 300 مجموعه منحصر به‌ فرد از عجایب هارمونی بین زیبایی‌ها، شگفتی‌ ها و ناشناخته‌ هاست. این موزه ترسناک و وحشت آور دارای بخش ها و قسمت های بسیاری است که هر کدام از آن ها می توانند سطح بالای از ترس را به افراد القا کنند و آن ها را به وحشت بیاندازند چرا که این موزه در واقع بیانگر داستان یک خانه جن زده 80 ساله است که در آن از تکنولوژی برای وحشتناک تر شدن بهره برده اند.

خرید آنلاین تور پاتایا لحظه آخری و با بهترین قیمت در ایلیا گشت !

موزه ریپلی پاتایا

موزه ریپلی پاتایا افکار و ذهنیتان را نسبت به دنیای اطراف به چالش می‌کشد و آثاری درباره آن چیزهایی که می‌دانستید و آن چیزهایی که نمی‌دانستید، را برای شما به نمایش گذاشته است. در واقع این مجموعه موزه باور کنی یا نه ریپلی نام دارد که شامل 300 نمایشگاه است و داخل 10 گالری جای گرفته‌اند، که طراحی آن‌ها از کتابی به همین نام الهام گرفته شده است. این موزه برای برقراری توازن بین سه اِلمان عجیب، زیبا و شوکه کننده ایجاد شده است و با نشان دادن اشیاء و انسان‌ها شما را غافل گیر خواهد کرد.

بیشتر نمایشگاه‌های موزه ریپلی پاتایا بر چیزهایی تمرکز دارند که شما انتظار دیدن آن‌ها را ندارید، این موزه به همین علت از آغاز فعالیتش معروف شد. ماسکی از پوست انسان، سر کوچک شده انسان، وسایل ابتدایی شکنجه، مجسمه مومی از مرد چهار چشم از عجیب‌ترین عناصر موجود در موزه ریپلی پاتایا محسوب می‌شوند، البته برخی از آن‌ها بازسازی شده‌اند و برخی دیگر واقعی‌اند.

اما از عجایب تکنولوژی هم در این موزه دیده می‌شود که واقعیت‌های اختراعات و ابداعات را نشان می‌دهند. یک مدل از تایتانیک و یک نمونه قایق جگوار 1937 در این موزه دیده می‌شود که آن را با بیش از یک میلیون چوب کبریت ساخته‌اند. هزار توی بی‌نهایت، سینمای 12 بعدی متحرک و نمایشگاه مجسمه‌های مومی مادام توسو از دیگر بخش‌های جذاب موزه باور کنی یا نه ریپلی محسوب می‌شود.

موزه ریپلی پاتایا از کتاب و داستان زندگی خود ریپلی که یک هنرمند بی نظیر بود الهام گرفته شده است و البته شاید جالب باشد که بدانید ریپلی در طول زندگی خود به تمامی قسمت های دنیا سفر کرد و هر زمان که در سفر خود با چیزهای عجیب و غریب روبرو می شد آن ها را در کتاب خود ثبت می کرد، او آن قدر به سفر و روبرو شدن با ناشناخته ها علاقه داشت که توانست در طول عمر خود از چین، اروپا، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و آسیا دیدن کند و با چیزهای عجیب بسیاری روبرو شود. 

البته نا گفته نماند که ریپلی در هنر و نقاشی بسیار استعداد داشت و همین امر نیز سبب می شد تا او موجودات عجیب و غریب را بکشد و در نهایت آن ها را با اسم باورکنی یا نه منتشر کند و بعد هم وارد جریان فیلم سازی و تلویزیون شود و از سرتاسر جهان 80 میلیون مخاطب به دست آورد و افراد بسیاری را دلباخته داستان های کارتونی خود کند.

خرید تور خارجی و تور داخی با بهترین نرخ در ایلیا گشت !

هزینه ورودی موزه ریپلی پاتایا

موزه ملی ریپلی پاتایا از ساعت 11 صبح تا 11 شب آماده استقبال از افراد علاقه مند به خود می باشد و همچنین خوب است بدانید که افراد بزرگسال باید برای ورود به این موزه مبلغی در حدود 480 بات و کودکان نیز مبلغی در حدود 380 بات پرداخت نمایند تا بتوانند در این موزه غرق در هیجان و نشاط شوند و روزی بسیار به یادماندنی را سپری کنند.

مشخصات

موقعیت جغرافیایی

فاصله تا مراکز نزدیک
    نشانی :