پل عشاق مسکو

پل عشاق مسکو

معرفی و تصاویر

آشنایی با پل عشاق مسکو

یکی از دیدنی های پرطرفدار مسکو، پایتخت روسیه پل عشاق (Bridge of love) است. البته پل عشاق فقط در روسیه و در برخی از کشورها از جمله فرانسه، چین، ایتالیا، اسلوونی، کره جنوبی، آمریکا و آمان نیز وجود دارد. عشق بین دو نفر می‏ تواند دارای نمادهای بسیاری باشد که در جای ‌جای جهان به ‌صورت های مختلف به شکل سنت درآمده است.

اما در بخش‌ هایی از اروپا و آمریکا قفل به یک نماد برای عشاق به شمار می آید که با بستن یک قفل معمولی به اشیاء عمومی و بیشتر پل‌ ها آن قفل برایشان تبدیل به قفل عشق می‌ شود و با آن عشق خود را مستحکم ‌تر می‌ کنند و پس از بستن این قفل، کلید آن را به نماد غیر قابل ‌برگشت بودن عشقشان به‌جایی نظیر رودخانه یا یک دریاچه می‌ اندازند. قفل عشق در بیست سال اخیر نسبت به قبل محبوب ‌تر شده است و اغلب توسط مقامات به‌عنوان خرابکاری معرفی می ‌شوند زیرا باعث تخریب اموال عمومی می ‏شود.

خرید آنلاین تور مسکو با بهترین قیمت در ایلیاگشت !

مشهورترین پلهای عشاق جهان

در کشورهای روسیه، آلمان، فرانسه، چین، ایتالیا، اسلوونی، کره جنوبی و آمریکا پل‌ هایی قرار دارد که مشهورترین پل‌ ها برای بستن قفل عشق محسوب می‌ شوند و یکی از این پل‌ ها، پل عشاق مسکو است. شهر مسکو به ‌عنوان شهری باحال و هوای عاشقانه معروف نیست، اما دارای یکی از برجسته ‌ترین مکان‌ ها برای روس‌ ها است که از آن به ‌عنوان مکانی عاشقانه یاد می‌ شود.

پل عشاق مسکو در کنار کانال Vodootvodny قرار گرفته که با درختی‌ هایی مصنوعی از جنس آهن تزیین‌ شده و افراد قفل‌ های خود را به این درخت‌ ها می ‌بندند. نام اصلی این پل پل لوژكو مسکو (Luzhkov) می‌ باشد که روی رودخانه مسکو قرار دارد، همچنین این پل به نام Tretyakov نیز شناخته می ‌شود، زیرا بخشی از گالری گروه هنری Tretyakov می ‌باشد

مقامات مسکو در سال ۲۰۰۷ راه ‌حلی مناسب برای آسیب کمتر به پل پیدا کردند، آن ‌ها با قرار دادن درخت‌ های آهنی بر روی پل برای بستن قفل‌ ها به ‌جای نرده‌ های پل، ترتیبی داده ‌اند تا زوج‌ ها آسیب کمتری به پل وارد کنند. در نتیجه، پل به ‌عنوان یک مکان محبوب برای زوج ‌ها تبدیل شد تا بجای بستن یک قفل از پل دیدن نموده و عکس بگیرند.

خرید تور داخلی و خارجی و رزرو هتل با بهترین نرخ در ایلیاگشت !

دلیل محبوب شدن پل لوژكو مسکو

یکی از دلایل محبوبیت پل عشاق مسکو وجود یک سنت در روسیه است، بر اساس این سنت زوج ‌های جوان در روز عروسی خود و در زمانی که لباس عروسی به تن دارند یکدیگر را می ‌بوسند و سپس کلید قفلشان را به رودخانه Kuzhkov می‌ اندازند. این زوج‌ ها قفلی که نام خود را بر روی آن هک کرده‌ اند برای همیشه روی پل به‌ جای می ‌گذارند. هم‌ اکنون هزاران هزار قفل آهنی بر روی این پل قرار دارد و منظره‌ ای بسیار زیبا را رقم‌ زده است. اگرچه کارهای مشابه ای در کشورهای دیگر جهان انجام می ‌شود، اما درختان آهنی مسکو، رمانتیک‌ ترین و خاص‌ ترین محل برای عشاق محسوب می‏ شوند.

مشخصات