دریاچه لاک پشت گرجستان

Turtle Lake Georgianدریاچه لاک پشت گرجستان

معرفی و تصاویر

در دریاچه لاک پشت گرجستان،قایق سواری، شنا و … بهره مند باشید پس در این مقاله همراه یا ایلیا گشت باشید تا با معرفی در یاچه لاک پشت تفلیس در خدمت شما باشیم. دریاچه لاک پشت تفلیس، یک تفرجگاه تابستانی در محله واکه و نزدیک سفارت ایران در تفلیس است، که هر سال در فصول بهار و تابستان پذیرای گردشگران تور گرجستان و مردم بومی می باشد.

در زبان گرجی به دریاچه لاک پشت ” کوستبا ( Kostba ) ” گفته می شود. ” کو ” در زبان گرجی به معنی لاک پشت است و وقتی ” س ” به آن اضافه می شود در حقیقت جمع است به معنی لاک پشت ها و در زبان انگلیسی به دریاچه لاک پشت ” Turtle Lake ” گفته می شود.

جاذبه های دریاچه لاک پشت گرجستان

برخلاف اسم دریاچه لاک پشت تفلیس، هیچ لاک پشتی در این دریاچه زندگی نمی کند بلکه مردم گرجستان معتقد هستند که این دریاچه از بالا شبیه لاک پشت است و به همین دلیل به آن دریاچه لاک پشت ها گفته می شود. در دریاچه لاک پشت ها علاوه بر شنا و آفتاب گرفتن، می توانید از سرگرمی های دیگری نیز استفاده کنید مانند : قایق سواری ، استفاده از نوشیدنی و خوراکی های کافه ها ، گاهی اوقات کنسرت های موسیقی محلی نیز در اطراف دریاچه برگزار می شود.

منظره سرسبز دریاچه با آب تمیز و لاجوردی آرامش خاصی به شما می دهد و بهترین جا برای اقامتی به یاد ماندنی است و در آنجا تله کابین هم دایر است و هر سال در فصل های بهار و تابستان پذیرای گردشگران خارجی از سراسر دنیا و مردم بومی زیادی می باشد. در اطراف دریاچه لاک پشت تفلیس رستوران ها و کافه های معروف و با کیفیتی موجود است که می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید. در مدتی که شما در کنار دریاچه سپری می کنید انواع امکانات تفریحی و رفاهی شامل انواع ورزش های آبی، کنسرت ها و … برگزار می شود.

رزرو بلیط هواپیما چارتر و ارزان بصورت اینترنتی در ایلیا گشت 

موقعیت و شرایط آب و هوایی دریاچه لاک پشت گرجستان

دریاچه لاک پشت تفلیس با آب و هوای مطبوع و انواع گونه های گیاهی و جانوری در دامنه شمالی کوه Mtatsminda در ارتفاع 686.7 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. دریاچه توسط رود کوچکی به نام Varazis-Khevi که یکی از شاخه های رود کورا (مهم ترین رود گرجستان ) است تغذیه می شود. حداکثر عمق آن به 2.6 متر می رسد. بزرگترین موزه فضای باز دنیا (موزه فضای باز تفلیس) که در تفلیس واقع شده در نزدیکی همین دریاچه واقع شده است که بازدید از آن هم خالی از لطف نیست .

مشخصات