موزه ملی گرجستان 

موزه ملی گرجستان

شرح

موزه ملی گرجستان

موزه ملی گرجستان در تفلیس واقع شده و از به هم پیوستن چندین موزه و گالری به وجود آمده است. پیشینه تشکیل نخستین گنجینه گرجستان به 190 سال پیش بر می گردد .

در این موزه شما هر آنچه که از یک موزه انتظار داشته باشید از کتاب های قدیمی گرفته تا آثار نفیس چوبی و شیشه ای و  ابزار آلات جنگی وجود دارد .

علاوه بر آثار تاریخی مربوط به گرجستان در این موزه مجموعه های نفیسی از آثار هنر قرون وسطی مسیحی ، مجموعه طلا و نقره و جواهرات با ارزش مربوط به سرزمین باستانی کولخیس و همچنین آثار مختلف و گرانبهایی از هنرمندان اروپای شرقی و غربی ، روسیه و گرجستان به چشم می خورند که بر جذابیت موزه ملی گرجستان آن افزوده است .

یکی از جاذبه های مورد توجه این موزه برای ایرانیان گنجینه ای عظیم و با ارزش از دوران هخامنشی و قاجاریه و نقاشی های مربوط به هنرمندان ایرانی است که در این موزه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

تابلوهای نقاشی دوره قاجار در موزه ملی

تابلوهای نقاشی دوره قاجار ، قرآن های قدیمی ، تابلوهای نقاشی روی شیشه ، ظروف فلزی با سبک های مختلف ، آثار چوبی ، فرش ها و پارچه های دست باف ، قطعه کاشی های منقوش به طرح های اسلامی ، شمشیر ، سپر کلاه خود و ظروف شیشه ای و سنگی ساخت ایران از جمله این آثار هستند که هر ساله پذیرای تعداد زیادی بازدید کننده از کشورهای مختلف جهان است.

آثار ایرانی مربوط به دوره قاجاریه در موزه ملی گرجستان 

یکی از مهمترین دلایل وجود این همه آثار ایرانی مربوط به دوره قاجاریه ، این است که بخش وسیعی از کشور گرجستان و شهر تفلیس در این دوران از نواحی شمالی ایران محسوب می شد و طی عهدنامه ننگین گلستان ، منطقه قفقاز که شامل بخش وسیعی از گرجستان هم بود از ایران جدا و ضمیمه خاک روسیه شد .

یکی از مهم‌ترین بخش‌های موزه ملی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این موزه، گنجینه آثار باستانی است. در این نمایشگاه دائمی نمونه‌هایی از آثار آهنگران اولیه گرجستان که در جریان اکتشافات باستان‌شناسی کشف شده است، به نمایش درآمده است.

موزه ملی گرجستان 

موزه ملی گرجستان که از بزرگترین موزه های موجود در این کشور است با گالری ها و سالن های مختلف سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند و آثار نفیس و ارزشمندی از ادوار مختلف را برای آنان به نمایش می گذارد. شما می توانید همراه با تور گرجستان از موزه ملی گرجستان بازدید نمایید.

امروزه این موزه مجموعه‌ای منتخب از تاریخ بشر و تاریخ طبیعی است. فسیل‌های حیوانی متعلق به ۴۰ میلیون سال قبل، آثار کشف شده در سایت‌های باستانی از دوره‌های مختلف تاریخی، تنها گوشه کوچکی از آثار به نمایش درآمده در این موزه است.

این موزه در خیابان معروف روستاولی واقع شده و با بیش از 3 هزار شی گرانبها از برترین موزه های گرجستان و جاذبه های گردشگری تفلیس محسوب می گردد .

موقعیت هتل

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط