معرفی پلاژ تفریحی مارون بهبهان

Marun Behbahan recreational beachپلاژ تفریحی مارون بهبهان

معرفی و تصاویر

آنچه تا حدودی دور شدن از چارچوب های زندگی یکنواخت و تکراری و تجویز شده روزمره را ممکن می سازد، تفریح بشمار می آید. هر چه بیشتر به تفریحات بپردازیم و سرگرمی های مثبت در زندگی داشته باشیم رضایتمان از زندگی بالاتر می رود و روحیه بانشاط و تازه تری داریم. داشتن تفریحات سالم از نیازهای یک خانواده و جامعه است و به همین دلیل تفریحات نقش موثری در شادابی جامعه دارند که وجود آن در رده های مختلف جامعه به نشاط اجتماعی می شود. در این مقاله با زببای ها و جاذبه های گردشگری پلاژ تفریحی مارون بهبهان بیشتر آشنا می شویم.

امروزه در زندگی شهری، خانواده کارکردهای گوناگونی دارد و باید به اوقات فراغت و تفریح توجه کند، زیرا هر چه خانواده به نیازهای فردی و اجتماعی اعضای خود مانند تفریحات سالم توجه کند، بهتر می تواند شاهد پویایی و نشاط خانواده باشد. در ادامه به معرفی پلاژ تفریحی مارون بهبهان می پردازیم.

بازدید از ساحل تفریحی مارو بهبهان

امکانات پلاژ تفریحی مارون بهبهان

مجموعه تفریحی ، ورزشی و گردشگری پلاژ سد مارون با وسعت حدود 13 هکتار در 24 کیلومتری شهرستان بهبهان کنار دریاچه زیبای سد مارون واقع شده است. تعداد ویلاهای این مجموعه 19 دستگاه است که شامل 9 دستگاه ویلای تک خوابه و 9 دستگاه ویلای سه خوابه و یک دستگاه ویلای چهار خوابه می باشد.

این مجموعه دارای فضای سبز زیبا و گونه های گیاهی متنوع است که چشم اندازی زیبا را به وجود آورده. این ویلاها دارای تجهیزات کامل از قبیل سرویس خواب ، مبلمان ، میز نهارخوری ، سیستم خنک کننده و تهویه هوا ، شبکه های استانی تلویزیون و آشپزخانه می باشد.

همچنین امکان استفاده از پیست های دوچرخه سواری و موتور چهارچرخ، زمینهای بازی مینی فوتبال، بدمینتون، والیبال ساحلی، گشت دریاچه با اتوبوس دریایی و سایر تفریحات و ورزشهای آبی شامل جت اسکی، شاتل، بنانا، قایق سواری، ماهیگیری و … برای گردشگران مهیا است. امکان استفاده از اینترنت Wi-Fi در قسمتهای مختلف پلاژ مهیا بوده و فروشگاه و چایخانه سنتی کنار پارک کودک آماده سرویس دهی به مهمانان می باشند. از دیگر جذابیت های این مکان می توان به فواره موزیکال و نورپردازی جالب آن در شب اشاره نمود که احساسی مطبوع و دلنشین را برای ناظرین فراهم خواهد نمود.

پلاژ تفریحی مارون بهبهان

نماهای اطراف پلاژ تفریحی مارون بهبهان

دریاچه سد مارون یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران است که در کنار آن پلاژ تفریحی مارون بهبهان برای رفاه و استفاده گردشگران با امکانات فوق‌ العاده ساخته شده است. این دریاچه از کوه‌های زاگرس سرچشمه می‌گیرد. پوشش گیاهی فراگیر پلاژ سد مارون بهبهان از چمن و گونه‌های مختلف گیاهی بومی تشکیل شده و امکانات تفریحی مختلفی مانند پیست دوچرخه‌سواری و موتور چهارچرخ، زمین بازی مینی‌فوتبال، بدمینتون، والیبال ساحلی، گشت دریاچه با اتوبوس مخصوص دریایی و سایر تفریحات آبی ازجمله بنانا، شاتل، جت اسکی، قایق سواری و ماهی‌گیری در فضای آن فراهم شده است.

علاوه بر این، پارک مخصوص بازی کودکان در آن احداث شده است و چایخانه و فروشگاه‌های متعدد در آن وجود دارند تا آسایش و راحتی بیشتری را برای بازدیدکنندگان به ارمغان بیاورند. پلاژ سد مارون در استان خوزستان و 5 کیلومتر بعد از سد مخزنی مارون اطراف شهرستان بهبهان واقع شده است.

سفری جذاب و به یاد ماندنی به جنوب ایران با تور قشم ایلیا گشت