برج مراقبت پرواز فرودگاه

برج مراقبت پرواز فرودگاه

۱۲ دی ۱۴۰۲ ۳ دقیقه

شاید برای شما هم بارها پیش آمده که برج هایی را در فرودگاه های جهان دیده اید به نام برج مراقبت پرواز ولی دقیقا نمی دانید چیست و چه کارایی دارد. در این گزارش قصد داریم تا شما را معنای اصلی برج مراقبت آشنا کنیم.

برج مراقبت در معنای واقعی یعنی مراقبت پروازهای ورودی و خروجی که برای جلوگیری از سوانح و ایجاد بستری مناسب و کارآمد برای حرکت روان ترافیک هوایی، راهنمایی های لازم را به کلیه پروازهای ورودی و خروجی ارائه می‌‌ دهد، حال تمام این ها در یک ساختمان بلند در فرودگاه انجام میگردد به نام برج مراقبت پرواز.

برج مراقبت پرواز

برج های مراقبت از صدمات و سوانج هوایی جلوگیری می کنند، به هواپیماها با توجه به رادار کنترلی خود اجازه فرود و برخواست می دهند. در حقیقت کار را برای خلبانان آسان و هموار می کنند. اگر به نظرتان در نگاه اول کار مسئولین، مهندسین و کارشناسان ترافییک هوایی مراقبت از پرواز آسان است، سخت در اشتباه هستید چون تمام مسئولیت با این عزیزان است.

کارشناسان ترافیک هوایی در برج مراقبت پرواز وظیفه دارند امنیت پرواز هواپیماهای تجاری و خصوصی را تامین کنند. در صنعت هوایی این شغل از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا باید حرکت صدها و شاید هزاران هواپیما را در آسمان کنترل کنند و آن ها را در فاصله ایمنی از یکدیگر نگه دارند. کار این کارشناسان زمانی سخت تر می شود که جو نامساعد است و در آسمان هییچ چیز قابل روئت نیست و فقط و فقط همه چیز بر روی رادار است و بس.

خرید آنلاین تور خارجی و تور داخلی با بهترین قیمت در ایلیاگشت !

قسمت های مختلف برج مراقبت پرواز فرودگاه

برج مراقبت پرواز از قسمت های مختلفی تشکلی شده است که هر کدام وظایف سنگینی بر عهده دارند از جمله :

  • مرکز  فرماندهی سیستم کنترل ترافیک هوایی (ATCSCC)
  • مراکز کنترل ترافیک مسیر پرواز (ARTCC)
  • ترمینال کنترل تقرب راداری
  • برج مراقبت پرواز (ATCT)
  • ایستگاه خدمات پرواز (FSS)

برج مراقبت پرواز

برای اطلاع از جدیدترین تورها و رزرو آن ها با بهترین نرخ با کارشناسان ما در ایلیاگشت در ارتباط باشید !

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *